Kultura a společnost

5 celebrit, které vyhrály svůj boj s rakovinou

Rakovina je jedna z nejobávanějších diagnóz dnešní doby. Boj s ní je velmi náročný, ale naštěstí častokrát úspěšný. Podívejte se, kdo všechno se přidal na stranu vítězů.

Rakovina se týká nás všech

Každý rok v České republice onemocní rakovinou prsu asi 5 500 žen. Lékařské statistiky odhadují, že jednou se bude s touto nemocí potýkat každá osmá žena. A rakovina si rozhodně nevybírá, onemocnět může zdánlivě bez příčiny kdokoli.

Všechny ženy, které svůj boj nad nemocí vyhrály, se shodují v jednom: nejdůležitější je prevence, včasné odhalení nemoci a pomoc okolí. Své o tom ví například i Lucie Bílá, patronka projektu ForYou poskytujícího pojištění pro případ rakoviny prsu, která propuknutí nemoci zamezila pravidelnými kontrolami u lékaře a včasným operativním zákrokem.

Martina Navrátilová

Světové tenisové hvězdě Martině Navrátilové lékaři odhalili onemocnění před 3 lety. Nejprve to pro ni byl šok, ale brzy se postavila své nemoci na odpor. Během léčby pokračovala ve své milované činnosti – tenise. I díky tomu nemoc překonala. A varuje všechny ženy: choďte na preventivní prohlídky!

Lenka Termerová

V roce 2009 se s karcinomem prsu potýkala i herečka Lenka Termerová. Podstoupila chemoterapeutickou a radioterapeutickou léčbu, v jejichž důsledku jí na určitý čas dokonce znehybněla levá ruka. Se vším se však zdárně vypořádala a nyní se opět těší zdraví.

Naďa Urbánková

Ikoně české hudební scény Nadě Urbánkové odebrali lékaři kvůli rakovinným zárodkům obě ňadra. Sama však říká, že přijít o prsa není tak strašné jako přijít o život.

Anna K

Jedna z nejznámějších českých bojovnic s rakovinou prsu je Anna K. Ona sama nyní varuje všechny ostatní ženy a vzkazuje jim, aby bez váhání chodily na preventivní prohlídky a nečekaly, až je k tomu někdo vyzve. Říká, že její životní zkušenost je pro ostatní varováním.

Vlaďka Erbová

Modelka Vlaďka Erbová je důkazem, že rakovina se rozhodně neřídí věkem. Rakovinou děložního hrdla onemocněla již během svého prvního těhotenství. Ačkoliv byla nemoc pro Vlaďku velmi nepříjemnou až nebezpečnou komplikací, vše dobře dopadlo. A Vlaďka se dokonce dočkala i druhého potomka.

Kontrola prsou

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.