Kultura a společnost

10 věcí, které možná nevíš o představiteli Christiana Greye

Po krkolomném hledání obsazení filmu Padesát odstínů šedi, se našel nový Christian Grey v podobě irského herce Jamieho Dornana. Toho jsi mohla vidět třeba ve filmu Marie Antoinetta. Chceš se o něm dozvědět víc?

Jamie Dorman
zdroj: digitalspy.co.uk

Milovník BDSM

Dornan bude především známý fanouškům televizních seriálů jako je například Once Upon a Time, kde si zahrál lovce/šerifa Grahama, nebo sériové vraha v uznávaném dramatu The Fall stanice BBC2. Teď ale míří na plátna kin jako obchodní magnát a milovník BDSM praktik, Christian Grey. Proto ti nyní odhalím deset věcí o tomto 31letém herci.

1) Sekl se školou

Jamie Dornan se narodil 1. května 1982 v County Down v Severním Irsku, Lorně a Jamesovi Dornanovým. Chodil na Belfast’s Methodist College, kde absolvovali například irský hráč rugby Craig Gilroy a Paddy Jackson. Krátce navštěvoval Middlesbrough’s Teesside University, kde studium ukončil, aby se mohl zaměřit na svou hereckou kariéru.

2) Focení s Evou Mendes

Na počátcích jeho kariéry byl modelem pro značky, jako je Armani a Calvin Klein. Později se spojil i s Kate Moss nebo Evou Mendes, s kterou fotil spodní prádlo pro CK.
Když se o těchto snímcích zmínil v rozhovoru s Red, řekl, že to focení je spíš kletbou, než požehnáním, co se týče jeho herecké dráhy v Británii.

Jamie Dorman
Britové fotky, které Eva a Jamie nafotili pro Calvina Kleina, spíše kritizují.
zdroj: digitalspy.co.uk

3) Přelom

Přelom v jeho herecké kariéře byla role v Marii Antoinettě. Dornan si zahrál Axela von Fersena, švédského generále s kterým měla údajně Antoinetta poměr.

Jamie Dorman
Jamie Dornan si v Marii Antoinettě zahrál po boku Kirsten Dunst.
zdroj: digitalspy.co.uk

4) Sons of Jim

Jamie je také muzikantem a hrál v kapele Sons of Jim. Kapela se rozpadla v roce 2008, krátce poté, co odehráli turné s KT Tunstall.

5) Knightley mu zlomila srdce

Dva roky dokonce chodil s Keirou Knightley, jen krátce poté, co se proslavila v Pirátech z Karibiku: Prokletí Černé perly. Pár se potkal v roce 2003 během photoshootingu na Manhattanu. Od té doby se tvrdilo, že Jamiemu Knightley zlomila srdce, ačkoliv sám popřel, že by o jejich rozchodu napsal píseň.

Jamie Dorman
Jamiemu to s Keirou vydrželo dva roky.
zdroj: digitalspy.co.uk

6) Nejdřív dobrák, pak vrah

Do americké televize se dostal v roce 2011, kdy byl obsazen v pohádkovém hitu stanice ABC Once Upon a Time, kde ztvárnil lovce ze Sněhurky. Úspěch nálasledovala i role v dramatu BBC The Fall, kde hrál sériového vraha.

7) Herecká šlechta

V Jamieho rodině je i herecká „šlechta“ – Jamie je prasynovcem oslavované britské hvězdy Greer Garson. Ta za její život získala sedm nominací na Oscara a nominaci proměnilo v roce 1942 v kategorii Nejlepší herečka za drama o druhé světové válse Mrs Miniver.

8) Všestranně nadaný

Aby toho nebylo málo, Dornan má také vášeň pro sport. Fandí Manchester United a na škole byl talentovaným hráčem rugby. Sto metrů uběhl za 11,1 sekund. Tato sportovní zdatnost se mu prý hodila, když se přesunul k modelingu. „Protože jsem vždycky trochu sportoval, byl jsem odjakživa v docela dobrý formě. Když mi bylo před focením řečeno, ať zajdu do posilovny, zalhal jsem a řekl, že půjdu. Doopravdy jsem ale nikdy nic nedělal.“

9) Písek

Jamie je velmi aktivní na sociálních sítích. Na Twitteru ho můžeš najít jako pod nickem JamieDornan1 a najdeš mezi jeho tweety třeba názor na iOS 7 nebo úvaho o tom, že většina alkoholických nápojů chutná jako písek.

10) Dobrý herec

V dubnu se oženil za herečku/zpěvačku Amelii Warner, která vystupuje pod jménem Slow Moving Millie. Pár teď očekává jejich první dítě.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.