Kultura a společnost

10 věcí, které možná nevíš o Bruno Marsovi

Za své druhé album dostal Grammy, získal nespočet nominací a zazpíval na Super Bowlu. S jistotou lze říct, že se Brunovi daří a ty si teď o něm můžeš přečíst 10 věcí, které možná nevíš.

1) Bruno Mars je jen umělecké jméno

Mars se narodil jako Peter Gene Hernandez 8. října 1985 v Honolulu na Havaji. Jeho matka, která byla hula tanečnicí, se poznala s jeho otcem bubeníkem poté, co účinkovali ve stejném představení.

2) Malý Elvis

Od svých dvou let vystupoval jako imitátor Elvise Presleyho, k čemuž ho inspiroval jeho strýc, který dělal to samé. Na Havaji získal tolik uznání, že mu to přineslo menší roli ve filmu Líbanky v Las Vegas se Sarah Jessicou Parker a Nicolasem Cagem.

3) Profesionální zápasník

Jeho otec ho přezdíval Bruno, kvůli jeho chabé podobnosti s profesionálním zápasníkem Brunem Sammartinem. Jako pseudonym použil Mars prý proto, že mu spousta holek řekla, že je „z jiného světa“.

4) Maso v konzervě?

Fanoušci masa v konzervách si může vydechnout: Bruno miluje spam (kořeněné mleté maso v konzervě). Sám říká, že vyrůstal na směsi rýže a spamu zvané musei, kterou považuje za neuvěřitelnou a vynikající.

5) Výška není všechno

Je neuvěřitelně malý a to doopravdy. Při výšce 165 cm je jen o pár centimetrů vyšší než australská pop ikona Kylie Minogue. Jeho relativně nízký vzrůst nebyl tak patrný, dokud neobdržel VMA od Taylor Swift.

6) „Přestaň být otravnej.“

Poté, co se přestěhoval do Kalifornie, aby se stal umělcem, byl osloven nahrávací společností, která slyšela jednu z jeho písní a chtěla ji použít pro jiného zpěváka. Bruno váhal, nechtěl dát pryč svou původní hudbu, dokud mu Kara Kara DioGuardi – s kterou v tu dobu psal písně, neřekla, aby „přestal být otravnej“.

7) Zločin proti popu

Ne vždy všechno vyjde. Mars spolupracoval na psaní písní s mnoha umělci, včetně Fuck You od Cee Lo Green, kterou napsali během jednoho dne. Bohužel se podílel i na napsání písně Get Sexy pro Sugababes, který je stále vnímán jako zločin proti popu.

8) Nesnáší The Lazy Song

I přesto, že The Lazy Song uspěla na obou stranách rybníka, Bruno tuto píseň nesnáší. Nedokážu si představit proč.

9) Nejvíce pirátsky stahovaný umělec

Nahrávky prodává po náklaďácích, ale je také oblíbený u nelegálně stahujících. Minulý rok byl jmenován Nejvíce pirátsky stahovaným umělcem roku 2013 s 5,7 miliony stáhnutími.

10) Dobrý herec

V roce 2013 se zúčastnil pořadu SNL, kde v jedné scénce předvedl děsivě přesvědčivý výkon jako 17letá dívka. Upozornění: může obsahovat twerking 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.