Kultura a společnost

10 nejděsivějších filmů podle skutečné události

I horory mohou být vytvořeny podle skutečných osudů lidí. A pokud by tě zajímalo, které z nich to třeba jsou, podívej se na tento článek.

Horory versus skutečnost

Někdy jsou více než všechny horory světa mnohem děsivější filmy, které jsou vytvořeny na základě skutečné události. Je sice hezké, že v strašidelných filmech se mrtví počítají na desítky a krve teče na hektolitry, ale to, že se to doopravdy někomu stalo, že to není jen vymyšlená story nějakých hollywoodských scenáristů, kteří chtějí jenom nalákat lidi do kin, je mnohem horší. A nejhorší je potom možná kombinace těchto dvou věcí – horor a skutečná událost. Pojď se nyní podívat na celkem 10 filmů, kde k takovému spojení došlo.

1. Psycho

Když se řekne horor, není možné, aby se někomu nevybavil takový velikán, jako je Alfred Hitchcock. Jeho velmi známé filmové dílo Psycho bylo sice zfilmováno podle knihy, jejímž autorem je Robert Bloch, ale ten se prý nechal inspirovat skutečností. A to Edem Geinem, který se stal předlohou pro hlavní postavu tohoto klasického hororu Normana Batese, který je psychicky narušený.

Více informací o filmu nalezneš na: http://kinotrip.cz/film/psycho/

2. Mlčení jehňátek

I tento film v sobě nese prvky skutečnosti a lze říct, že Mlčení jehňátek je kultovní záležitost. A dokonce podobné, jako Psycho, protože předlohou zde byl jeden a týž vrah – Ed Gein. Buffalo Bill, který lidi stahuje z kůže, je zde promítnutím reálné postavy Eda. Mimo to v tomto filmu nalezneme i odkaz vraha Teda Bundyho, jehož vztah s Robertem Keppel byl inspirací pro vztah mezi Hanibalem a Clarice. A mimochodem, i tento fenomenální film byl natočen podle stejnojmenné knihy a to od spisovatele Thomase Harrise.

Více informací o filmu nalezneš na: http://kinotrip.cz/film/mlceni-jehnatek-1991-cz/

3. Vymítač ďábla

Film Vymítač ďábla z roku 1973, který je děsivý už sám o sobě, byl vytvořen na základě skutečného příběhu jednoho chlapce, který byl považován za posedlého ďáblem. Jméno chlapce je sice neznámé, ale vešel ve známost pod pseudonymem Roland Doe. Chlapec byl předán do rukou katolické církve v roce 1949. Film byl vytvořen podle knižní předlohy od Petera Blattyho.

Více informací o filmu nalezneš na: http://onlinefilmy.cz/film/vymitac-dabla/

4. Hory mají oči

Tento děsivý a možná i trochu úchylný snímek opravdu není pro každého. Nicméně se prý zakládá na legendě od Alexandera Sawney Beana, který popsal jistou bandu o čtyřiceti osmi členech ze 16. století, která hromadně zabíjela lidi. Filmová pecka jménem Hory mají oči rozhodně není pro každého. Mimo to, byla zmínění banda podezřelá také z kanibalismu.

Více informací o filmu nalezneš na: http://onlinefilmy.cz/film/hory-maji-oci/

5. Příliš dokonalá podoba

Filmík z roku 1988 vypráví příběh dvou bratrů dvojčat Elliota a Beverlyho, kteří jsou oba gynekologové a jejich životy jsou velmi silně propojeny. Vždy si mezi sebou předávají ženy, které o ničem neví. Teprve, když na to jedna z nich ve filmu Příliš dokonalá podoba přijde, jejich životy jsou zničeny. Jejich příběh je vytvořen na osudech skutečných dvojčat a to Stewarta a Cyrila. Tito bratři byli nalezeni mrtví ve svém domě poté, co se pokusili zbavit závislosti na barbiturátu. Jejich osudy jsou vtěleny do knihy Twins od Bari Woodové a Jacka Geaslanda z roku 1977.

Film Příliš dokonalá podoba nalezneš ke stažení zde: http://www.filmycz.cz/prilis-dokonala-podoba-ke-stazeni-zdarma/

6. Noční můra v Elm Street

I tahle klasika s názvem Noční můra v Elm Street má tak trochu odér skutečné události. Tento horor své generace je obsahově sice smyšlený, ale režisér Wes Craven přiznal, že se nechal trochu inspirovat osudy kambodžských přistěhovalců, kteří zemřeli v důsledku svých nočních můr. Jejich příběh se objevil v LA Times a Wes měl tak hnedka nějakou tu inspiraci pro své dílo.

Více informací o filmu nalezneš na: http://onlinefilmy.cz/film/nocni-mura-v-elm-street/

7. Čelisti

Jeden z nejznámějších hororů je také založen na skutečnosti. Tedy alespoň z nějaké části lze film Čelisti považovat za skutečné. Byl natočen podle románu od Petera Benchleyho, který jej napsal podle vyprávění rybáře z Long Islandu, který v roce 1964 chytil velkého bílého žraloka.

Film Čelisti nalezneš ke stažení zde: http://www.filmycz.cz/celisti-ke-stazeni-zdarma/

8. Texaský masakr motorovou pilou

Kdo by to byl řekl, že i kultovní hororový snímek Texaský masakr motorovou pilou může mít punc reality. Zatímco děj příběhu je naprosto a úplně smyšlený, hlavní postava pobíhající s řvoucí motorovkou byla inspirována podle skutečného případu vraha, který když byl zatýkán, měl na sobě masku vytvořenou z lidské kůže. Hnus.

Více informací o filmu nalezneš na: http://onlinefilmy.cz/film/texasky-masakr-motorovou-pilou-2003/

9. Zodiac

Případ tohoto zabijáka je natolik slavný, že by byl holý nesmysl, kdyby nedošlo na několik různých zpracování. Ve filmovém provedení se toho ujal David Fincher. Zodiac byl vrah, který terorizoval San Francisco v roce 1970 a do dnešního dne nikdy nebyl dopaden. Slavný je především proto, že posílal policii posměšné dopisy.

Více informací o filmu nalezneš na: http://www.koukej-online.cz/film/zodiac

10. V pasti

Zde hrála roli opět inspirace skutečnou událostí a výsledkem je film V pasti. Sám režisér se přiznal, že film vytvořil na základě vzpomínky na jedno televizní vysílání, ve kterém bylo, že nějaká žena v Tokiu lákala muže do svého bytu pod záminkou sexu a poté je týrala.

Více informací o filmu nalezneš na: http://kinotrip.cz/film/v-pasti/

Děsivost

Hned se některé filmy zdají děsivější, než byly, že? To, že se to opravdu stalo je totiž mnohem větší děs vyvolávající skutečnost, než zlámané ruce a hromady mrtvých těl, které jsou stejně jenom figuríny.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.