Bydlení

Zařiďte si interiér podle nejnovějších trendů

Každý se chce doma cítit příjemně. Způsob a styl, jakým si zařídíme interiér nám k tomuto pocitu může být nápomocný. Jaké trendy v zařizování interiérů jsou nyní in? Přečtěte si, jak si můžete zařídit nejen dom ale i zahradní stavby jakými jsou je dřevěná chata, domek či altán.

Zahradní stavby jsou dnes mimořádně oblíbenými prvky zahrad ale i rekreačních oblastí. Přinášejí množství benefitů najednou a jsou praktické, estetické ale i ekologické. Dřevěná chata, domek či altán může být ideálním místem k relaxaci, k odpočinku a příjemně strávenému času ve společnosti přátel a rodiny. Vždyť už jen při představě pohodového letního grilování spolu s blízkými v harmonickém prostředí zahrady se nám vynořuje příjemný pocit, co říkáte?

Aby byla dřevěná chatka s terasou, domek či altán v zahradě skutečným královstvím odpočinku a relaxaci, dopomoci si můžeme právě způsobem, jakým si tyto stavby zařídíme. Pomocí různých trendů a stylů si dokážete vytvořit útulné a harmonické místo přímo u vás doma na zahradě. Tak za odpočinkem, rekreací či zábavou už nebudete muset nikam chodit. Jak si tedy zařídit zahradní stavbu podle nejnovějších trendů?

Funkčnost a minimalismus

V poslední době se stále více klade důraz na ochranu životního prostředí, udržitelnost a alternativní způsoby využívání energií. Tuto filozofii lze začlenit i do zařizování vaší dřevěné chatky, domku či altánku. I v tomto případě platí staré známé pravidlo, že méně je někdy více. Už s pomocí pouze několika prvků dokážete vytvořit skutečné zahradní království. Při minimalismu se zaměřte jen na to, co skutečně potřebujete a vybírejte ze světlých a svěžích barev, které do interiéru vnesou světlo a čistotu. Tímto způsobem si vytvoříte prostředí, ve kterém vás nebude nic rušit, vyhnete se vizuálnímu smogu a budete moci bez rušení odpočívat či věnovat se svým oblíbeným činnostem. Minimalismus má i skvělou praktickou výhodu, a tou je jednoduchý a rychlý úklid. Čím méně věcí a doplňků bude vaše dřevěná chata, domek či altán mít, tím lépe se vám bude uklízet.

Tip: Jakými různými styly může být dřevěná chata vybavena? Jaký styl si vybrat a jak na výběr nábytku? Přečíst si můžete zde!

Ekologické řešení

Zahradní dřevěné stavby jsou obecně ekologickými zahradními doplňky, protože už na jejich samotnou výstavbu se spotřebuje méně energie než při jiných stavbách. Navíc dřevo je přírodní materiál a vyznačuje se skvělými vlastnostmi. Dřevěné stavby také nabízejí možnosti využívání alternativních způsobů energie, jako například solární panely. A tedy i při zařizování dřevěné stavby můžete brát ekologické hledisko v úvahu. Příkladem může být právě dřevěná chatka s terasou. Jako její doplněk na terasu můžete využít přírodní stínidla, které nejen zkrášlí vaši dřevěnou chatku, ale zároveň i poskytnou stín a chládek během horkých slunečných dnů, nebo ochranu před silným větrem. Skvělým a v poslední době oblíbeným doplňkem, který můžete při zařizování využít, je vertikální zahrada. Je nejen trendy ale také mimořádně praktická. Poskytne stín, chládek, zároveň šetří prostor a skvěle vypadá.

Při zařizování vždy myslete na své preference, na to, co ve vás vyvolává příjemné pocity a harmonii a podle toho se řiďte. Pamatujte, že, jak se říká, sto lidí – sto chutí. Proto i zařizování interiérů či zahradních staveb je záležitost individuálního vkusu. Inspirujte se nejnovějšími trendy a vytvořte si vaše unikátní království.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.