Bydlení

Vychytávky a nezbytnosti, které sluší každé novostavbě

Dokončujete stavbu domu, případně provádíte rekonstrukci? V tom případě jste jistě zvážili veškeré vymoženosti, kterými si můžete zjednodušit život. Někdy ale zapomínáme na zřejmé věci, případně opomíjíme nová technická řešení. Pojďme se v našem článku podívat na to, co vám může u nově postaveného domu nebo u domu po rekonstrukci výrazně zjednodušit každodenní fungování.

Možná nebude potřeba ani klimatizace

V moderních domech se dnes běžně využívají nové technologie topení, jako jsou tepelná čerpadla. Někdo chce také vlastní klimatizaci, která lze rovněž řešit napojením na tepelné čerpadlo. Pokud však v létě bojujete s tím, že i přes zateplení je v domě vyšší teplota, než by se vám líbilo, možná nebudete muset klimatizaci pořizovat. Vyplatí se totiž zamyslet nad tím, jaké použijete stínící systémy do oken. Právě oknem totiž proniká do zatepleného domu nejvíce tepla, které je v létě nežádoucí. Tady dokáží opravdu zázraky:

  • Venkovní žaluzie
  • Venkovní rolety

Tyto stínící systémy totiž dokáží zajistit, že sluneční paprsky jsou utlumeny ještě vně okna. To znamená, že nepronikají do interiéru na lamely jako u klasických žaluzií, čímž se lamely následně ohřívají a od nichž se také ohřívá interiér. Takové interiérové žaluzie potom dokáží doslova fungovat jako malý radiátor, což v létě nechcete. Právě proto je ideální venkovní řešení. Pokud zvolíte venkovní rolety, tak si můžete zajistit i kompletní zatemnění místnosti. To se hodí také v noci, kdy naopak nechcete, aby unikalo z domu příliš chladu. Některé venkovní žaluzie a rolety dokáží zvýšit také bezpečnost objektu.

Pamatujte na technické zázemí

U rodinného domu pravděpodobně máte také zahradu. To znamená, že budete chtít i zavlažovat. Tady vám v létě pomohou levné jímky z betonu, které nemusí sloužit pouze pro odpadní vody. Využívat se dají také jako nádrže na dešťovou vodu.

Zdroj obrázku:
Palatinate Stock / Shutterstock.com

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.