Bydlení

Velký jarní úklid, který vám skutečně usnadní život! Jak na něj?

Ať už jste nadšený fanoušek úklidu nebo se vaše péče o domácnost většinou omezuje na nutné minimum, velký jarní úklid pro vás bude skvěle investovanou energií. Řádně protříděná domácnost vám totiž při běžném úklidu ušetří spoustu času!

Pokud se pustíte do úklidu skutečně s vervou a dojde i na drobnou rekonstrukci (například v podobě malování), zvažte klidně i pronájem kontejnerů Boels. Můžete je snadno využít k přechodnému skladování materiálu či nábytku, aby se vám doma zbytečně nepletl pod nohy. 

Začněte s tužkou

Udělejte si kávu nebo čaj, sedněte si s blokem a tužkou ke stolu a pusťte se do sepisování seznamu všech místností. Neopomínejte ani chodbu, koupelnu či technickou místnost. O každé z nich uvažujte samostatně, postupujte od shora dolů a zapisujte, co je potřeba udělat.

Je potřeba v některé z místností vyměnit žárovku? Chtěla by některá z garnýží trochu dotáhnout? Chybí vám doma pověsit nějaký obraz či polička? A co podlaha? Není čas konečně namontovat obvodové lišty?

K důkladnému vyčištění všech koberců je vhodné si půjčit i speciální vybavení, které poskytuje například firma Boels. Užitečné jsou různé vysavače určené na mokré použití, které vašim starým kobercům dodají nádech novoty.

Na co byste neměli zapomenout

Zaměřte se na všechno, co běžně neděláte. Pokud by vám nezbyl čas vytřít, vyndat nádobí z myčky nebo vyžehlit, nevadí. To všechno jsou věci, které tak jako tak budete muset udělat později. Jarní úklid je specifická disciplína, jejímž cílem je provětrat vaši domácnost.

Předsíň

Umyjte dveře, a to včetně těch vchodových. Na dveře obvykle při úklidu zapomínáme, ale divili byste se, kolik prachu se na nich nastřádá. V předsíni protřiďte veškeré boty a všechny, které jsou ve špatném stavu, se nebojte vyhodit.

Koupelna

V koupelně vyčistěte veškeré odpady a vodovodní baterie. Zapomínat byste neměli ani na pračku – kdy jste naposledy umyli nádobku, kam lijete prací prostředek a aviváž? Na ni se společně s filtrem při běžném úklidu často zapomíná.

Kuchyň

Místnost, kterou většina z nás stále dokola a dokola uklízí, je kuchyň. Kdo ale věnuje pravidelnou pozornost i datům spotřeby potravin, které leží ve spíži už několik let? Jarní úklid představuje perfektní příležitost, kdy můžete vytřídit a vyházet všechno prošlé. Využijte ji! 

Pořádně vydrhněte i myčku a troubu. Je to nevděčná a těžká práce, z výsledku ale budete mít nakonec radost. Navíc si v dnešní době můžete pomoci mnoha užitečnými produkty, které vám tuto práci zjednoduší.

Obývací pokoj

Skříňky, šuplíky a knihovny všude po domě potřebují čas od času také uklidit. Nesnažte se srovnat věci uvnitř. Správný postup je všechno vyházet ven, poličku či šuplík poctivě otřít a dovnitř vrátit jen to, co tam skutečně patří.

V obývacím pokoji se zaměřte také na pohovku a křesla. Nevynechávejte ale ani dekorační polštáře, které většina z nás pere mnohem méně často, než by bylo vhodné.

Ložnice

Jarní úklid se neobejde bez řádného protřídění oblečení a kosmetiky. Buďte nekompromisní a co nevyužíváte, toho se zbavte. Oblečení ve výborném stavu zkuste prodat online, to starší hoďte do charitativního kontejneru. Starou nebo nepoužitelnou kosmetiku vyhoďte. Nemá smysl si doma skladovat zásoby, které nikdy nevyužijete, jen vám zabírají místo.

Kromě výše zmíněného také vyperte všechny záclony a závěsy po celém bytě a umyjte okna. Čas věnujte i květinám. Pokud některé z nich potřebují přesadit, dopřejte jim to. Poděkují vám tím, že budou prospívat a dělat vám ještě větší radost.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.