Bydlení

Trendy ve výbavě kuchyní v roce 2020

Zdroj: Gorenje.cz
Moderní kuchyně sázejí na čistou eleganci a kvalitní designové spotřebiče. Strohý minimalistický styl využívá materiály jako dřevo a beton. Setkáme se s odstíny tmavých barev, nebo naopak s kuchyněmi oděnými do bílé. Jak přesně vypadá moderní kuchyně 2020 a čím je vybavená?

Propojení obýváku s kuchyní

Trend, který je několik posledních let stále na vzestupu, je propojení obýváku s kuchyní a vytvoření jediného (ačkoliv designově rozlišeného) prostoru. Na místo původní stěny se umístí kuchyňský ostrůvek poskytující větší prostor na přípravu jídla nebo stůl k sezení. Toto stavební řešení usnadňuje a nabízí lepší možnosti, jak uspořádat kuchyni, a vytváří útulnější domov s jasným centrem dění. Jednotlivé místnosti lze odlišit barevně i materiálem.

Materiály: dřevo, kámen, beton

Dřevo

Na první příčce na žebříčku materiálů pro rok 2020 se nachází dřevo. Konkrétně vede imitace dubu. Dřevo je funkční i estetický materiál, který výborně dýchá, prostor oživuje a navozuje pocit tepla. O to snadněji lze propojit kuchyni s obývákem, ve kterém s nejvyšší pravděpodobností dřevo už dominuje. Pokud o propojení uvažujete, letošní trend vám k tomu ještě nahrává.

Kámen

Pracovní desky, stoly, obklady nebo dlažba z kamene je letos také v kurzu. Je to hygienický, odolný a praktický materiál, na jehož povrchu můžete klidně hníst těsto nebo krájet maso. Kámen je dominantní prvek a dobře se kombinuje právě se dřevem.

Beton

Ne tak častým, ale o to zajímavějším materiálem vracejícím se do módy, je beton. Pokud se vám zdá obyčejný, neviděli jste, co s ním dokáží ruce odborníků, kteří vědí, jak navrhnout kuchyň. V kuchyni vytvoří jemně industriální tón, ale zároveň přinese originalitu a nadčasovost. Je velice odolný a má vysokou životnost. Nicméně málokdo by chtěl mít celou kuchyni z betonu, takže je vhodné jej použít pouze na kuchyňskou linku či stěnu. V kombinaci s jinými materiály dá kuchyni působivý vzhled.

Tip: Pokud plánujete novou kuchyni a hledáte inspiraci, prohlédněte si fotogalerii kuchyní od Gorenje. Díky tomu, že mají kuchyně přehledně roztříděné dle velikosti, stylu a tvaru, si uděláte snadno představu o tom, jaká je dnes nabídka i trend.

Zdroj: Gorenje.cz

Chytré spotřebiče

I kuchyně jsou čím dál chytřejší. Začíná se objevovat ovládání a dohled nad spotřebiči z mobilu nebo tabletu. To je jistě lákavé už jen proto, abyste si zkontrolovali, zda jste nenechali zapnutý sporák. Jenže s moderními spotřebiči to ani není potřeba – dnešní sporáky mají pojistku na vypnutí plynu po zhasnutí plamene, zobrazování spotřeby energie, zóny pro rychlé vaření, indikátor zbytkového tepla a mnoho dalších funkcí, které usnadňují vaření i ovládání přístroje.

I myčky na nádobí jsou lépe technicky řešené, ačkoliv je pochopitelně třeba brát v potaz kvalitu konkrétního modelu. Čím vyšší kvalita, tím vyšší je i efektivita mytí, sušení a energetická úspora. Nejúspornější myčky spotřebují jen 7 litrů vody na jedno mytí, zatímco levnější modely spotřebují třeba 14 l a ročně i o několik desítek kWh více, což se projeví v řádu stokorun.

Tip: Dobrým příkladem úsporných myček jsou např. vestavné myčky od české značky MORA. Díky čistému designu splynou snadno s interiérem kuchyně a navíc se pyšní energetickou třídou A++ a A+++.

Zdroj: Gorenje.cz

Americká lednice s výrobníkem ledu

Dalším dnes populárním spotřebičem je americká lednice. Jedná se o rozměrnou lednici s dvoukřídlými dveřmi a  tím pádem i velkým objemem pro uložení potravin. Výborně se tedy hodí do početných domácností. Jsou taktéž vysoce energeticky úsporné a nabízejí řadu funkcí s cílem udržet potraviny co nejdéle čerstvé. Jejich specialitou je integrovaný dávkovač ledu nebo vody, takže pokud těžko snášíte parná léta, americká lednice s výrobníkem ledu je pro vás jistě lákavá. V nabídce jsou i americké lednice bez připojení na vodu a lze pořídit i vestavné provedení.

Tip: Pokud vám velikostí klasická lednice nestačí, prohlédněte si např. americké lednice od Hisense. Zaujaly nás svým moderním designem i energetickou třídou až A+++.

Tmavé barvy, nebo bílá?

Čím dál častěji se objevují kuchyně v tmavém barevném odstínu, například temně modrá, antracitová (tmavší šedá) a dokonce i černá. Tyto barvy navozují dojem luxusní moderní kuchyně. V kurzu jsou také pastelové barvy nebo kuchyně laděné do dvou barev – například modrá s oranžovou. Pokud si nechcete lámat hlavu s tím, jakou barvu do kuchyně zvolit, máte štěstí. Můžete se setkat s kuchyněmi, které se totiž vydávají přesně opačným směrem a jsou laděné převážně do bílé.

Tip: Pokud jste šikovní a některé práce v domácnosti si děláte rádi sami, přečtěte si článek Jak vymalovat kuchyni. Začínající kutilové se zde dozví vše od výběru potřebného náčiní přes ošetření nerovností až po tipy na samotné malování.

Nábytek a dekorace

Nábytek je strohý a sází na jasné a jednoduché linie. Dekorací v dnešní kuchyni mnoho nenajdete, a pokud ano, působí minimalisticky a nesmí narušovat celkový dojem čistoty. Skříňky s bezúchytovým otevíráním taktéž vytváří nerušené čisté plochy, které působí moderně až luxusně. Místnost je elegantní, jednoduchá, strohá a funkční.

Zdroj: Gorenje.cz

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.