Bydlení

Tipy pro uspořádání zásuvek v kuchyni

Trápí vás v kuchyni nepřehledně poházené kořenky, pomůcky na vaření, nádobí a různé spotřebiče, které nemáte jednoduše kam umístit? V tomto případě je zapotřebí zbavit se chaosu ve vaší kuchyni a udělat si, co možná nejdříve nějaký řád ve vašich kuchyňských zásuvkách.

Jak vhodně uspořádat zásuvky v kuchyni?

Už jste se naučili správně ukládat věci do své skříně, ve které máte vše perfektně poskládáno a kam umisťujete jen to nejdůležitější? Už umíte dokonale třídit odpad a nevnímáte prodírání se mezi plastem, sklem a papírem za otravu, nýbrž za běžnou součást dne? V tom případě je nyní zapotřebí, abyste se podívali také do svých kuchyňských zásuvek, ve kterých máte neustálý nepořádek, ze kterého se vám točí hlava. Možná ještě nevíte, že existují velmi pohodlné vnitřní třídiče do zásuvek či skvělé a praktické organizéry. Pojďme se tak na tyto pomocníky podívat zblízka.

Dejte kuchyni řád se zásuvkovými třídiči

Své kuchyni můžete dát nebývalý řád v momentě, kdy si pořídíte zásuvkové třídiče. Začít můžete například u plastových příborníků, které se postarají o vaše příbory na jedničku. Rovněž jsou skvělými pomocníky také takzvané držáky na talíře, systémy, které slouží k uchycení kořenek v kuchyni a také držáky na ostré nože, bez kterých se žádná správná hospodyňka nemůže obejít. Tyto slibné doplňky navíc můžete pořídit v perfektní kvalitě. Vyrábí se totiž z nerezové oceli, která je často kombinovaná s jakostním plastem. Díky tomu získáte jedinečnou možnost a to tu, že tyto úchvatné pomocníky budete moci umývat v myčce na nádobí.

Rychlá pomoc do kuchyně

Zásuvkové třídiče mají v současné době celou řadu různých podob. Třídiče se pouze liší svou funkcí, způsobem uložení, velikostí a také materiálem. Mezi nezbytné třídiče, které vám rychle pomohou od nepořádku v kuchyni, patří zejména plastové zarážky, které můžete dle své potřeby jemnou manipulací zasunout do vámi požadované zásuvky a oddělit tak všechny sekce ve vašem „nepořádném“ šuplíku v kuchyni.

Vaničky pro ukládání příborů

Perfektními pomocníky v kuchyni jsou rovněž plastové anebo také kovové vaničky, které vám skvěle poslouží k uložení příborů či vašich nejostřejších nožů v kuchyni. Využít je ovšem můžete také pro jiné kuchyňské náčiní. Tyto vaničky se jednoduše vloží do požadované zásuvky a dle potřeby se poté zase celé vyjmou. Pokud si pořídíte kovové vaničky, budete je moci rovněž umývat v myčce na nádobí.

Pokud byste se ovšem pídili po ještě vyspělejší variantě vaniček, tak jsou pro vás vhodným řešením plastové vložky, které mají již tyto přihrádky vylisované od výrobce. Vybrat si můžete z celé řady modelů, které vám nabídnou různé velikosti přihrádek i jejich počet. Jedná se o velmi dostupné a také levné řešení, které za vás vyřeší dilema, jak rozložit jednotlivé přihrádky přesně podle vašeho gusta.

Konkrétní tipy a triky

Pokud vás zmíněné přihrádky neoslovily, je možné vzít vzhled kuchyně zcela do svých rukou a vyměnit své dosavadní zásuvky za takzvané maxi zásuvky, které slouží rovněž k uchováváni trvanlivých potravin a kuchyňských robotů. Tyto zásuvky disponují efektivním třídícím systémem, který má podobu buď zarážek či kolíků. K těmto zásuvkám navíc můžete zakoupit také speciální boxy či úchyty, které jsou pro ně speciálně vyráběny.

Kovový či plastový zásobník na talíře

Pokud vám ve vaší kuchyni nedají spát vyskakující talíře či levitující pokličky, pořiďte si kovový či plastový zásobník na tyto pomůcky. Díky takovému zásobníku vám nebude hrozit sesunutí talířů, a přitom dojde k jejich dokonalému uskladnění. Pokud byste chtěli zajít ještě dále, vhodnou službu vám mohou poskytnout ještě dokonalejší pérující dna těchto zásobníků, které vám po odebrání jednoho talíře, poskočí o stupeň výše.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.