Bydlení

Jak zařídit obývací pokoj a kuchyň v malém bytě, aby byl praktický a stylový zároveň

Bydlení v menším bytě může být někdy náročné, protože prostor je nutné využít na maximum. Jak to udělat, aby vše působilo esteticky a bylo praktické a stylové zároveň? S důmyslným plánováním může i malý byt vypadat naprosto fantasticky.

Gauč v kuchyni nebo kuchyň v obýváku?

Malé byty většinou znamenají, že obývací pokoj je současně také kuchyní. Jak ale skloubit kuchyňskou linku a gauč tak, aby k sobě vše ladilo a nevypadalo neuspořádaně a bylo praktické? Odpověď je snadná: využívejte prostor na maximum a kombinujte. K optickému rozdělení kuchyňské části od té obývací využijte jídelní stůl a gauč, s jejichž pomocí vytvoříte dvě oblasti.

Hranice mezi obývacím pokojem a kuchyní

Gauč může posloužit jako praktická hranice mezi kuchyní a obývacím pokojem. Potřebujete-li ušetřit místo, zapomeňte na televizní stolek a místo toho umístěte televizi rovnou na zeď. Pro vás to bude mít samé výhody, například tu, že budete mít gauč přisunutý blíže ke zdi, čímž zároveň zvětšíte celkovou plochu kuchyně.

Harmonie dosáhnete sladěním

Abyste vytvořili v obývacím pokoji i kuchyni příjemnou harmonii, nepřemýšlejte o těchto částech jako o dvou rozdílných místnostech, nýbrž jako o jedné. Dbejte na dokonalé sladění materiálů a nábytku. Gauč volte tak, aby ladil s kuchyňskou linkou i jídelním stolem, barvu nádobí slaďte s polštářky na gauči a tak dále. Myslete na detaily, protože právě ty z vašeho domova vytvoří unikátní domov, který bude útulný, praktický a jedinečný.

Bydlení v malém bytě nemusí být designérskou noční můrou, ale přesným opakem. Na malém prostoru se dá vykouzlit nápaditý a praktický prostor, který budete využívat na maximum a ve kterém se budete cítit příjemně. Vše záleží na rozložení nábytku a detailech.

Zdroj obrázku: Edvard Nalbantjan / Shutterstock.com

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.