Bydlení

Jak snadno změnit vzhled interiéru – rychle a levně

Někdo mění vzhled interiéru každé roční období, jiný pouze dvakrát v roce a někdo jednou za několik let. Je to velmi individuální a záleží na každém z nás. Zatímco my můžeme mít potřebu ladit interiér s příchodem nového ročního období, jinému vyhovuje stálost a pouze drobné úpravy. Pokud patříte k těm, kteří mají momentálně chuť převléci kabátek svého interiéru, pak zbystřete.

Mnohdy není nutné provádět extra nákladné změny v podobě nové výmalby či větších zásahů. Změny atmosféry docílíte i drobnými úpravami.

Změna barev textilií

Jestliže nehodláte nově vymalovat, pak volte takové barevné provedení, které bude stávajícím barvám stěn slušet. Může se jednat o výměnu závěsů, potahů sedací soupravy, koberečků, polštářků, ubrusů, povlečení, podle toho, kterou místnost hodláte měnit.

I světlo dokáže divy

Vyhrát si můžete také s různými variantami osvětlení. Vyměnit lustr za jiný nemusí být finančně nákladné a rozhodně se může jednat o zajímavou variantu proměny místnosti. Opět se vrací na scénu levné, leč velice zajímavé papírové lustry. Fixovat se nemusíte pouze na lustr, změnu podpoří i přídavné lampičky či nástěnná svítidla.

Moderní umění

Přemalovat tuctový tisk nemusí být nic náročného. Z obyčejného (levného) obrazu, který se vám již okoukal, můžete vykouzlit zajímavé moderní umění, pomocí akrylových barev. A pamatujte na to, že obrazy nemusí vždy jen viset. Ty větší mohou stát opřené o zeď, ty menší postavené na zajímavé poličce.

Jestliže si však budete pořizovat obrazy do interiéru zcela nové a rozhodně ne levné, pamatujte na pojištění. Srovnat pojištění nemovitosti i domácnosti můžete z pohodlí domova. V případě nákladnějších změn na to určitě pamatujte.

Tapety a nálepky

Další zajímavou možností, jak rychle a levně změnit vzhled interiéru, je použití tapet a dekorativních nálepek. Použít je lze na dekorování stěn, dveří, nábytku, ale klidně i staršího obložení či podlahy. U nálepek máte výhodu jednoduchého odstranění, pokud půjde pouze o sezonní záležitost.

Obaly a stojany na květináče

Velkou parádu udělají v interiéru i stojany a obaly na květináče. Ty si mohou ti zručnější vyrobit sami, případně je lze za rozumné peníze i koupit. Posloužit může i starší nábytek, třeba židlička, stoleček, taburet, policový botník. Květináče lze zase natřít, obalit látkou, omotat provázkem. Květiny jsou celkově pestrým oživením a tou nejlepší dekorací. V případě nedostatku místa lze květináče i zavěsit.

Změna polohy nábytku

Nemusíte provádět nějak extra zásadní změny. Kolikrát stačí jen přemístit křeslo z jednoho kouta do druhého, posunout jednu skřínku a do vzniklého prostoru umístit velký květináč či zajímavou stojací lampu nebo nějaké umění – obraz, zrcadlo v zajímavém rámu, sošku. Nemusíte mít vůbec obavu, že takovou změnu nezvládnete, protože nejste designér. Na pomoc si můžete vzít další osobu nebo se inspirovat na internetu, případně použít některou z aplikací, která slouží právě těmto účelům.

Zdroj obrázku: {fizkes} / Shutterstock.com

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.