Bydlení

Jak rychle a efektivně vysát byt?

Vysavač je často používaným pomocníkem pro precizní úklid domácnosti. Pro rychlé a efektivní vysátí bytu je dobré mít strategii, díky které to zvládnete za menší množství času a se stejně kvalitním výsledkem.

Začněte podlahou

Nejvíce nečistot, smítek, vlasů a drobečků se vyskytuje hlavně na podlaze. Pravidelné vysávání tedy pravděpodobně budete začínat právě podlahou. Protože v domácnosti často bývá více druhů podlahové krytiny a kombinují se koberce s tvrdými podlahami, připravte si dopředu všechny potřebné nástavce. Pro vysávání podlahy jsou praktické hlavně tyčové vysavače.

Aby bylo vysávání skutečně efektivní, je dobré zohlednit velikost ploch a celého bytu již při výběru vysavače. Od toho se totiž bude odvíjet kapacita sběrného sáčku či nádoby pro zachytávání nečistot. U malého vysavače do velkého bytu by totiž bylo potřeba několikrát vysypat nádobu či vyměnit sáček, což celý proces vysávání zbytečně prodlužuje a komplikuje. Zvláštní nároky na vysavač a nástavce budete mít také v případě, kdy vlastníte chlupatého domácího mazlíčka.

Nezapomeňte na rohy a místa pod skříněmi

Při vysávání podlahy se podívejte také do rohů, kam bývá lepší použít speciální úzkou hubici. Nezapomeňte i na místa pod sedací soupravy, skříněmi a podobně, kde se také drží prach a mohou zde být zapadané nečistoty.

Robotický vysavač pro každodenní vysávání

Pro každodenní čistou podlahu téměř bez námahy dnes existují moderní pomocníci v podobě robotických vysavačů. Stačí je jednoduše zapnout a v případě potřeby vysypat zásobník na nečistoty. Během vysávání podlahy se tak souběžně můžete věnovat úklidu na poličkách a dalších vyvýšených místech, kam se tento vysavač nedostane. Problémem zůstává, že robotický vysavač v mnoha ohledech plnohodnotně nenahradí vysavače klasické. Hodí se tak spíše pro prodloužení intervalů s nutností běžného vysávání. Pokud se rozhodnete robotický vysavač přesto zvolit, vybírejte pečlivě a porovnejte detailně parametry zvolených modelů. Pomoci vám mohou například dostupné recenze a srovnání.

Nástavce na sedačku a prach na policích

Na perfektní úklid prachu ze sedací soupravy, židlí, poliček, stolů a dalších míst zvolte odpovídající nástavce. Pozor si dejte na případné poškrábání citlivějších materiálu, kde je lepší využít speciální kartáčový nástavec.

Na drobné vysávání na stole, sedačce a podobně může pomoci i ruční akumulátorový vysavač, který stačí popadnout a jednoduše a rychle vysát rozsypané nečistoty. Pro důkladnější vysávání to však bude chtít větší výkon, jaký zvládnou nabídnout velké modely vysavačů.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.