Bydlení

Ideální dětské koberce do dětského pokoje? Ve svěžích barvách a s veselými motivy

Při zařizování dětského pokoje vás jistě napadne, jestli je zapotřebí vůbec kupovat koberec, když v něm je pěkná podlahová krytina, kterou je škoda zakrývat. Jaké mají koberce výhodu a proč si je pořídit i dětem do jejich království?

Dětské koberce jsou praktickým bytovým doplňkem

Děti jsou neuvěřitelně činorodé všetečky, které musejí celý den něco podnikat a objevovat svět okolo sebe. K jejich hrám jim doma slouží dětský pokoj, který by měl být zařízený tak, aby se v něm děti dobře cítily a zároveň, aby se nemohly nijak zranit. Proto je třeba dbát na výběr bezpečného nábytku a doplňků. K nim patří i praktické koberce. Je na zvážení každého rodiče, jestli dětské koberce pořídí, nebo ne. Pravdou ale je, že nabízejí nesporné výhody – tlumí kročejové zvuky a izolují od chladu. Pro děti, které jsou zvyklé si hrát na podlaze, je to ideální řešení, které jim nabídne příjemný prostor pro jejich hry i odpočinek.

Nechte si vybrat samotné děti

Dětské koberce nemusejí být jen po celé ploše místnosti. Stačí jen pořídit kusovku, která jim vytvoří prostor, na kterém si mohou s klidem hrát. A co takhle se nechat inspirovat tím, co se vašim dětem líbí? Možná si vyberou koberce s motivem pandy či jiného zvířátka. Některým se třeba zalíbí koberec se vzorem, jenž připomíná autodráhu. Ocení ho zejména malí kluci, kteří tak budou mít kde jezdit se svými autíčky.

Praktický syntetický materiál

U koberce do dětského pokoje je třeba zvážit zejména materiál, ze kterého bude vyrobený. Ideální je syntetika, která se velmi dobře udržuje v čistotě i tehdy, kdy se dětem podaří na nich vytvořit nějaký flek. Cenově vycházejí přijatelně, takže nezatíží tolik rodinný rozpočet, jako tomu bývá v případě koupě koberce z přírodních materiálů.

Necháváte dětem prostor pro jejich fantazii a dáte na jejich přání?

Zdroj obrázku:
New Africa / Shutterstock.com

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.