Bydlení

Dřevěná terasa z exotických dřevin: Elegance a kvalita v jednom

Chtěli byste mít doma na zahradě dřevěnou terasu, která stoprocentně zaujme a vydrží dlouhou dobu v hezkém stavu? Aby ne! Vždyť na výběr je z mnoha různých variací. V současné době zaujmou především elegantní cizokrajné dřeviny. Že se v nich příliš nevyznáte? Nevadí! V následujících řádcích se na ně podíváme mnohem podrobněji. Alternativ je opravdu hodně a většina se vyznačuje skutečně originálním vzhledem, který umí zaujmout.

Červenohnědá dřevina Merbau

Pokud milujete pohled na hnědošedou nebo červenohnědou barvu, pak stojí za to vsadit na elegantní terasová prkna Merbau. Tato prkna jsou typická tím, že u nich nelze vidět letokruhy a dřevo je velmi tvrdé. Tím pádem se vyznačuje maximální stabilitou a výdrží. Ostatně tyto skutečnosti jasně dokladuje také hustota dřeva pohybující se mezi 900 až 1100 Kf/m3.

Žlutohnědá terasová prkna Garapa

Hodně zajímavý je také žlutohnědý odstín dřeviny Garapa. Na vzduchu toto dřevo navíc ještě více tmavne. Tím vytváří jakýsi pocit luxusu, na kterém se podílí také přímé vláknění této dřeviny. Jinak jde o velmi tvrdá terasová prkna, která vydrží velmi dlouhou dobu. Samozřejmostí by i u této dřeviny mělo být speciální ošetření příslušným olejem určeným na dřevo.

Malajská dřevina Bukit

Bukit je dřevem, které má svůj původ v oblasti Malajsie. Typické je toto dřevo žlutohnědým odstínem, který se mění až v nazelenalou barvu. U terasových prken z Bukitu si můžete být jistí maximální možnou hladkostí a velmi jemnou drážkou. Tyto tmavší palubky vypadají vskutku skvostně. I když bude terasa složená z cizokrajné dřeviny, zachová si svůj zcela přirozený vzhled a nebude nijak výrazně výstřední. Oživit ji tak budete moci mnohými jinými doplňky, které na sebe bez problémů dokážou vázat hlavní pozornost.

Zdroj obrázku: Alexey Shmul / Shutterstock.com

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.