Bydlení

Chytrá domácnost znamená úspory, pohodlí i bezpečí

Digitalizace a maximální využívání tzv. chytrých technologií je mottem naší doby. Týká se to i domácnosti. Co konkrétního ale taková chytrá domácnost jejím obyvatelům přinese? Její přínosy by se daly v zásadě shrnout do tří hesel: úspory, pohodlí a bezpečnost. Všechny tři jsou důležité a vyplatí se kvůli nim minimálně se zamyslet nad tím, zda by se chytrá domácnost nehodila i vám.

Ceny letí vzhůru, je třeba reagovat 

V současné době dohání stálé navyšování cen za energie a obecně rostoucí inflace téměř každého k poměrně radikálním změnám v životním stylu. Žádané jsou všechny možnosti, které by mohly přinést alespoň na čas úlevu pro napjaté rodinné rozpočty. Chytrá domácnost, kromě jiného, bude zároveň tlumit i míru vaší spotřeby energií a pomůže vám tak ušetřit nemalé peníze ve vašem rozpočtu.

Dít se tak bude prostřednictvím širokých možností optimalizace a řízení spotřeby. Díky chytré domácnosti budete platit jen za tu energii, kterou skutečně spotřebujete. Pouhým kliknutím na váš telefon či tablet získáte dokonalý přehled o spotřebě i bohaté možnosti nastavení. Projděte si nabídku Somfy a vyberte si funkce, které doma využijete.

Bezpečí především

Bezpečí vašeho domova zůstává díky chytré domácnosti zajištěné i v době vaší nepřítomnosti. To využijete jak během letních dní, které budete trávit zaslouženým odpočinkem v některém dovolenkovém ráji, ale i v době, kdy budete v práci. I tam budete mít vždy dostatečný přehled o stavu vaší domácnosti během vaší absence. Budete přesně vědět, které spotřebiče jsou zapnuté a v případě, že třeba zapomenete vypnout žehličku, můžete tak učinit na dálku.

K chytré domácnosti se kromě úspor a bezpečí váže i další bod: pohodlí. Svojí domácnost můžete ovládat odkudkoliv prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače a k dispozici je samozřejmě i chytrý dálkový ovladač. Už nikdy nebudete muset vstávat z gauče, abyste si v zimě přitopili nebo zhasli světlo.

Stejně tak se budete moci díky programovatelnosti vždy vracet do vyhřátého domu, nebo si nechat v noci automaticky svítit při cestě na toaletu. Možnosti chytré domácnosti jsou nesmírně široké, přizpůsobte si s nimi i vaší domácnost. 

Zdroj obrázku: Somfy