Roztomilé zvířátko, které každý chce, jakmile ho uvidí. Malinký drobeček, nad kterým se musíš pokaždé usmát… I takový tvor se setkává s týráním a nelidskostí!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Slow loris
Proč člověk musí ubližovat všemu krásnému?
zdroj: lemur.duke.edu

Drobná opička

Slow loris je vlastně poloopice, které v češtině říkáme Outloň váhavý. Jsou to drobná zvířátka, jejichž srst má obvykle hnědošedou barvu, mají oblá drobná ouška a výrazné jsou jejich krásné kulaté žlutavé oči. Outloň je takový drobný chomáček vysoký kolem 20 až 40 cm. Z poloopic si vybavíš především zástupce lemurů, tedy hbité a ocasaté poloopičky. Jenže tento zástupce je velmi pomalý a jméno má opravdu zasloužené. Není však neobratný. Dokáže šplhat dobře, akorát je většinu času někde přitisknutý k větvi. Večer díky skvělým očím dobře vidí a shání si potravu. No tak proč by mu někdo měl ubližovat že?

Sobečtí majitelé!

Kdo by nechtěl mít nějaké to zvířátko doma. Postarat se o něj a hlavně mu zajistit láskyplný a spokojený život. Jenže jsou tací, kteří si usmyslí, že chtějí to či ono zvířátko a nezamyslí se nad tím, jestli by ten jejich život náhodou nebyl lepší ve volné přírodě, než v lidském obydlí. Ano, chce ho obdarovat láskou, jenže chtěla by daná osoba žít v asijském pralese, který ho obdaruje láskou, ale neuvidí se s nikým svého druhu natož s rodinou?! Bohužel takových lidí, kterým to nedojde, je tolik, že se rozjel černý trh s těmito zvířaty a nemusím zdůrazňovat, že nemalý a krutý.

Slow loris
Lepší pocit než mít, je jistota, že tohle zlatíčko může žít v klidu. Kéž by…
zdroj: cdn.asiancorrespondent.com

Nejen klece, ale i kleště!

Nejsou to jen klece, s čím se outloni musí, cestou ke svému majiteli, setkat. Jejich přirozenou ochranou je toxin v srsti, kterou si olizují. Jejich kousnutí může být tudíž jedovaté, a proto se jim vytrhávají zuby. Není snad ani třeba říkat, že bez jakéhokoli „umrtvení“. Je to pro ně bolestivý a nepříjemný zákrok, navíc lidé, kteří s nimi obchodují, opravdu nejsou žádní zvěrolékaři a zuby jim trhají jednoduše pytláci, kteří se s tím nepářou. Jenže spousta slow loris ani nepřežije cestu, kvůli zánětu, který se z ran po trhání zubů vytvoří. Navíc jsou tu i mláďata, která jsou odtržená od matky a jsou příliš malá a slabá.

Sponzor černého trhu? Youtube!

Na Youtube jsou dvě oblíbená videa se Slow loris – lechtací a s deštníčkem. Avšak odborníci upozorňují, že už tato zvířátka jsou viditelně nešťastná. Např. ten s deštníčkem se totiž choulí, jelikož se vůbec necítí v bezpečí a mhouří očička, kvůli nepříjemnému světlu zářivek. Odborník na outloně, Dr.Nekaris říká, že je to zvířátko ve znatelném stresu, a to že drží deštníček je prostě přirozený úchopový reflex. Pobláznění lidé si však zvířátka nelegálně objednávají za cenu pohybující se okolo 100 000 KČ především do USA a UK. Pokud jste se také zamilovali, prosím nevyhledávejte žádného kupce. Nepodporujte týrání

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář