Pořídila sis domácího mazlíčka a stále tápeš, když přijde řeč na péči o něj? Nebo teprve plánuješ pořízení pejska, kočičku či akvarijních rybiček? Připravila jsme pro tebe pár tipů, ve kterých si můžeš ověřit, zda se umíš o své zvířátko postarat.

Umíš se správně postarat o zvířecího miláčka?

Péče o zvíře je individuální

Každé zvíře má jiné nároky. Zatímco pes vyžaduje pravidelné vycházky, kočička je samostatná a ty jí nemusíš věnovat tolik volného času. Základem pro každého zvířecího miláčka by měla být vyvážená a především zvířecí strava, která mu zajistí energii na celý den. Díky kvalitnímu krmivu bude tvůj společník prospívat a cítit se spokojeně. Znáš to určitě i z vlastní zkušenosti, pokud seš hladová nebo bez energie, také s tebou není rozumná řeč. Zverimex je tím pravým místem, kde v péči o miláčka začít.

Knížky pro začátečníky i zkušené chovatele

Pokud nevíš, jak správně se o své zvířátko starat, doporučuju ti pořídit si chovatelskou knížku, a pak najít diskuze na internetu, ve kterých se řeší právě chov tvého mazlíka. Zde určitě najdeš mnoho tipů na to, jak se o něj správně starat.

Nejčastější potřeby pro zvířata

Jaké jsou tedy nejčastější potřeby pro zvířata? Jsou velmi rozmanité a závislé na tom, jaké zvíře chováš. Pokud máš zvířátko, které vyžaduje venkovní výběh, většinou se neobejdeš bez vodítka a postroje. Jestliže ho chováš doma, budeš potřebovat kotec, klec nebo třeba akvárium. Dále přijde vhod nějaká hračka – může se jednat o balónky, prolézačky nebo škrabadla.

Jak si zařídit akvárko s rybičkami

Oblíbeným a vcelku nenáročným domácím mazlíčkem jsou akvarijní rybičky, které zároveň představují i pěknou dekoraci. Jejich pořízení není drahé ani náročné. Budeš k nim potřebovat samotné akvárko, štěrk nebo písek na dno, rostlinky, dekoraci, filtr a topítko, kterým vodu ohřeješ na potřebnou teplotu. Ptáš se, jak správně zprovoznit akvárium? Pak se podívej na kompletní návod, ve kterém je to vysvětleno krok za krokem. Akvária se prodávají jako malá i velká – jejich velikost se pohybuje v jednotkách, desítkách i ve stovkách litrů vody. Jakmile akvárko naplníš a osázíš, doporučuje se nechat ho běžet pár dní bez rybiček, aby se v něm vytvořilo vhodné prostředí. Poté jej můžeš osadit rybkami, které vybírej podle velikosti akvárka a tvrdosti vody. I rybkám můžeš dopřát různé skrýše, kořeny nebo třeba speciální pamlsky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář