Stěhuješ se s přítelem z bytu do rodinného domku a máš strach, co novému prostředí řekne váš pejsek? Stěhování pro psa může být opravdu stresující záležitostí a ty se tak připrav i na několik bezesných nocí.

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Stěhování do nového domu s pejskem

Výběr rodinného domku

Ať už s přítelem kupujete nebo stavíte, jedná se o velký závazek. V rodinných domech je dnes opravdu bohatá nabídka, takže se nemusíš bát, že by sis nevybrala. Navíc nemusíš sahat po typovém domku, můžeš si nechat i zhotovit projekt na míru tvým představám a možnostem. Rodinné domy si můžeš prohlídnout třeba na tomto odkazu.

Dřevostavbu nebo cihlu? Nevadí, že žádným technickým věcem nerozumíš, vše za tebe totiž udělá profesionální stavební firma. Jestliže máte dostatečný rozpočet, nemusíš se bát, že bys sama musela míchat maltu.

Přestěhovaná za jeden víkend

Uvidíš, že stěhování do nového bude opravdu fofr. Obzvlášť pokud teď bydlíte v nájmu, určitě budete rychle chtít do nového, abyste zároveň nemuseli platit nájem a hypotéku. Nejdřív je potřeba domek vybavit nábytkem, pak se můžeš stěhovat. Ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, tvé věci zaberou hodně krabic, a tak je určitě lepší najmout si stěhovací firmu nebo si vypůjčit někde dodávku.

Toto stěhování bude hektické nejen pro tebe, ale i pro tvého psa. Ten ale rozhodně nemusí trpět s tebou. Pokud máš možnost, svěř ho na víkend do péče třeba svým rodičům nebo prarodičům.

První dny v novém prostředí

Jak pes přijme nové prostředí, hodně závisí na jeho povaze. Jestliže je pes akční, hravý a veselý, možná si ani ničeho nevšimneš. Pokud je ale spíš bojácný, může v něm nové bydlení vyvolat strach a nervozitu. Bude trvat pár hodin, než si vše očichá a navykne na nové rozložení. Poté, co si zvykne na domek, ho můžeš vypustit ven.

Nové domky často nemají u hranice pozemku plot – buď nezbude čas, peníze nebo to zkrátka není priorita. Než plot pořídíte, můžete to vyřešit elektronickým ohradníkem. Kvalitní elektrické ohradníky pro psy se prodávají na internetu. Jejich dosah je často i kolem dvou km. Můžeš nimi tedy „oplotit“ i rozlehlejší lán.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivana Navrátilová

  Pěkně napsané. My jedno takové stěhování máme čerstvě za sebou. Vše ohledně stěhování jsme si zařídili sami. Měli jsme to štěstí, že jsme na to mohli využít dodávku, kterou manžel před časem koupil od https://www.tircentrum.cz/ Díky tomu to celé bylo o dost jednodušší.

 • Evka159

  Ať už stěhování se zvířátkem a nebo bez něj, podle mě je nejlepší využít stěhováky. Poprvé jsme se stěhovali ještě bez zvířátek a svépomocí a nikdy více. Navíc jsme se stěhovali ze 4. patra bez výtahy a neměli toho zrovna málo. Podruhé jsme se stěhovali letos s papouškama a využili jsme http://www.stehovani-tavocer.cz/. Ve srovnání s prvním stěhování to byla pohodička. Papoušci sice trochu vyváděli, ale mohla jsem se jim dostatečně věnovat, aby se stresovali co nejméně…takže si to raději pořádně rozmyslete :-)

 • mudla

  no stěhování je docela náročný, taky sem povolali stěhováky: http://www.levnestehovani.cz/

 • misa

  stěhování je dost zlé samo o sobě,natož se zvíratkama. Asi se vyplati vyuzit stehovaci firmy, protoze jinak je to na zblazneni :)

 • milada

  ahoj, taky sme se stěhovali s pejskem. Bylo to hrozně náročný, byl z toho chudák celý vystresovaný. Ani bysme to sami nezvládli, ale dost nás uklidnili naši stěhováci ze stěhovací firmy, zajistili nám celkové stěhování bytu. Ale už bych to nikdy nechtěla opakovat!!