Chtěla bych pejska, koťátko, králíčka, … Ale mám alergii, a tak nemám nic. Tohle není nijak nutné. Alergie neznamená, že se musíš zvířat vzdát, ale dávat na sebe větší pozor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Kvůli alergii se zbavit mazlíka? Blbost!

Alergie není na zvíře, ani tak úplně na srst, jako na zvířecí lupy. To jsou hlavní alergeny. Další jsou třeba bílkoviny obsažené v tělních tekutinách. Pokud máš ale takovou alergii, zvanou “na srst“, tak máš dost možná alergii i na prach, pyl, peří, některé potraviny, … Mnohdy to není jen jedna alergie. Pokud už mazlíčka máš, alergie není důvod, proč se ho zbavit. Jsou možnosti, které umí nastolit kompromis. Důležité je, při náznacích alergie, okamžitě navštívit lékaře a snažit se předejít zhoršení.

Nenech si odepřít zvířata kvůli alergii
Běžného pejska mít nemůžeš?

Smíření alergických reakcí s mazlíčky

Velmi důležitý je zdravý životní styl. Dostatek tekutin, správná strava, dostatek spánku, … Zkrátka péče o vlastní imunitní systém. Čím nezdravěji žijeme, tím více své tělo nastavujeme různým alergiím. Ano, můžeme si to způsobit vlastně sami. Pokud se alergie objevuje, musí se ihned zakročit. Především, co se týče zmiňovaného životního stylu, ale také ovzduší, které s tím souvisí. Samozřejmě nemůžeme za venkovní, ale vnitřní si můžeme zlepšit pomocí kvalitní čističky vzduchu. Důležitý je také pravidelný úklid. Volba nábytku je tu také na místě. Měl by se vybírat takový, který zamezuje zbytečnému hromadění prachu. Tudíž se zamyslet nad koberci a těžkými záclonami.

Když je alergie zrovna v nejlepším, …

Tak není zrovna jednoduché se jí úplně zbavit, ale pomocí čističky, omezení cigaretového kouře, … je možné se vyhýbat jejím příznakům. Pokud je alergie silná, není to ale stále důvod, proč nemít zvíře. Jsou zvířata, která alergii téměř nevyvolávají. Týká se to mírného slinění, línání, atd. A nemyslete si, že jsou to pouze ještěrky a hadi. Můžeš mít klidně vysněné heboučké zvířátko.

Jaké mám živé možnosti?

Na konkrétních případech ti ukážu, jakého miláčka, by sis mohla pořídit a nemít tak strach z komplikací. Třeba si sama vybereš, a že na výběr máš! Je tu jen pár příkladů, ale ve skutečnosti je možností celkem spousta. Říká se jim hypoalergení zvířata. Rozhodně vše nezahazuj za hlavu, a pokud ti někdo řekl, že žádná možnost kromě hladkého laboratorního potkana není, tak ti pěkně lže! Kromě želv, rybiček a dalších nechlupatých zvířátek tě může zahřát i nějaké to se srstí.

Portugalský vodní pes
Portugalský vodní pes
zdroj: dailypuppy.com

Bišonek
Bišonek -Co takhle živého plyšáčka?
zdroj: freefever.com

DEVON
Kočička Devon Rex- Kdo by odolal vznešené princezně Devon Rex?
zdroj: fineartamerica.com

Fretka
Fretka- Chceš něco menšího? Fretky si zamiluješ.
zdroj: abduzeedo.com

Křeček
Křeček zlatý – A co takhle nějaké zlatíčko do kapsy?
zdroj: photobucket.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář