Cestování s pejskem je sice trochu náročnější, ale pokud ho nemáš kde nechat, nebo ho chceš mít u sebe, měla by sis promyslet, co všechno pro něj potřebuješ. A s tím ti poradí tento článek.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Když chceš, aby tvůj mazlíček cestoval s tebou

Hurá na cesty

Plánuješ v brzké době vyrazit na cesty a přitom si lámeš hlavu, kam dáš svého domácího mazlíčka? Pokud nemáš kam ho uložit a do žádného psího hotelu se ti ho dávat nechce, vezmi si ho s sebou. Se psy se dá totiž pohodlně cestovat i na velké vzdálenosti, pokud mu samozřejmě pořídíš určité vybavení. A stejně tak je tomu i s kočičkami, které si chceš vzít na dovolenou s sebou. Nejdůležitější je, aby se zvířátko cítilo pohodlně a nestresovalo se. Takže, na co by ses měla zaměřit? Co všechno mu pořídit, aby pro něho cestování bylo zábavou a ne trestem?

1. Velikost tvého mazlíčka

Jinak se totiž bude cestovat se psem, který váží 50 kilo a jinak s hafíkem cestovní velikosti. To samozřejmě platí i pro kočičí spolucestovatele. Pro ty menší totiž bude bohatě stačit taška, která může být přes rameno i do ruky a do které svého mazlíčka vložíš. Nejpraktičtější jsou tašky na mazlíčky třeba do MHD, kde by se ti s přepravkou špatně manipulovalo. V dnešní době si můžeš vybírat z mnoha tvarů a barev, takže klidně můžeš cestovat i módně. Navíc některé z těchto tašek jsou certifikované i pro cestování letadlem. Pro větší pejsky a kočky jsou tu potom přepravky, které jsou dostupné v mnoha velikostech. Vybírej je tedy s ohledem na pohodlí svého mazlíčka. Kromě toho se dají dobře upevnit v autě nebo s nimi lze cestovat i v letadle.

Elegatní taška na psa Argo Avion je certifikována pro leteckou přepravu

Elegatní taška na psa Argo Avion je certifikována pro leteckou přepravu

Ve velmi pohodlné a bezpečné přepravce tvému mazlíčkovi nic chybět nebude

Ve velmi bezpečné přepravce bude tvůj mazličák mimo ohrožení

2. Pohodlí především

Stejně jako tebe po nějaké době začne v autě bolet zadek, měla bys myslet i na svého mazlíčka. Po určité době bys ho určitě měla alespoň na chvíli pustit, aby se proběhl, popřípadě vykonal potřebu. Při takové přestávce je také vhodné myslet na jeho občerstvení, které bys měla mít připravené. Do auta si tedy ber cestovní misku na granule a vodu, aby se mohl napít a pak také trochu granulí nebo nějakého jiného jídla, aby se posilnil na další cestu.

Cestovní miska ve tvojí výbavě nesmí chybět

Cestovní miska na granule a vodu ve tvojí výbavě nesmí chybět

3. Dopravní prostředky

Důležité je také bezesporu i to, jak budeš cestovat. Jestli pojedeš autobusem nebo vlakem, zjisti si, jaké přepravní podmínky pro danou společnost platí, abys byla připravená. V případě letadlové dopravy je určitě dobré vědět, že malá plemena psů do pěti kil můžeš mít u sebe přímo na palubě. Pro ně ti třeba bude stačit i výše zmiňovaná taška. A pokud máš vlastní auto a pejska povezeš v něm, měla by sis rozmyslet jak. Pokud je to větší plemeno, nejlepší by bylo, aby měl volný prostor v kufru. V takovém případě je určitě dobré myslet i na své auto a pořídit si potah do kufru, aby ho hafan neponičil. Pokud ale je kufr naložený a pejsek pojede na sedadle, můžeš mu pořídit speciální vak do auta, nebo ho dát do psí autosedačky, která vypadá jako ohrádka. Další variantou je postroj, kdy pejsek nebo kočka budou upoutáni k sedačce. Výše je zmíněná také možnost přepravky.

Díky potahu nebude interiér auta zničen

Díky potahu nebude interiér auta zničen

Autosedačka pro psy chrání potahy auta a je pro pejska pohodlná

Autosedačka pro psy chrání potahy auta a je pro pejska pohodlná

A pojedete všichni

Jak vidíš, tvůj pejsek nebo kočička už nebudou muset zůstávat doma, až budeš muset zase jezdit s rodiči na chalupu. Na druhou stranu je to ale také živý tvor a potřebuje, aby o něho bylo postaráno, a proto bys měla především myslet na jeho pohodlí během cesty. Pokud by ses chtěla podívat na další výbavu na cesty, je tady pro tebe internetový obchod ROGZ.CZ.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Diana Reichmannova

    Dobré tipy. Myslím si, že pokud se člověk chystá na nějaké delší cesty se zvířetem, tak je dobré si dávat pozor třeba i na to, jestli je auto v pořádku. Není totiž nic horšího, než když člověk někde zůstane “viset” ve třicetistupňovém horku. My třeba máme letos v plánu jet na dovolenou do Chorvatska a manžel říkal, že prý před odjezdem na auto nechá dát pro jistotu úplně nové pneumatiky z https://www.pneuok.cz/

  • Kamil Štrof

    Když jsme si koupili domů bernardýna, museli jsme se po několika měsících začít pokoukávat i po novém autě, protože vyrostl do opravdu velkých rozměrů. Nakonec jsme na https://www.truck1-cz.com/ našli Volkswagen Caddy a ten je na převoz velkého psa vážně super.

  • Laura Nováková

    Vše pro mazlíčky na jednom místě včetně srovnání cen: http://www.hyperzbozi.cz/chovatelske-potreby!