Hezké počasí láká k nějakému pořádnému výletu za dobrodružstvím. Co ale s pejskem, když se chystáš třeba na kolo, nebo pojedeš autem? Ukážu ti, že čtyřnohého kámoše můžeš vzít klidně s sebou!

Jak si užívat výlety se čtyřnohým kámošem?

Není kabelka jako kabelka

I když tě čeká jen krátký výlet, je zbytečné nechávat psa doma. Samota tvému miláčkovi rozhodně neprospívá a pokud nechceš, aby se ti za chvilku odloučení pomstil na nových botech, neboj se vyrazit ven společně s ním. Ty budeš mít parťáka na cesty a pejsek se nebude nudit doma. Jak vyřešit třeba nákupy v obchodě? Pro menší plemena jsou určeny speciální tašky a kabelky na psy. V nich má pejsek dostatek prostoru a pohodlné ležení. I když se to nemusí zdát, je nošení v tašce mnohem bezpečnější, než když taháš pejska v ruce. Některé tašky na psy jsou i vyztužené, takže se nemusíš bát ani menších nárazů, například od neopatrných lidí při vystupování z MHD. Taška je velmi praktická a dovolí ti cestovat s pejskem nejen po městě.

Taška na psa může být i velmi stylová, důkazem je tato praktická taška v kombinaci růžové a šedé.
Taška na psa může být i velmi stylová, důkazem je tato praktická taška v kombinaci růžové a šedé.

Sportuj s hafanem

Chceš vyrazit na kole někam, kde by se tvému hafanovi mohlo líbit? Dobrá zpráva, pes může dlouhý cyklovýlet absolvovat s tebou! Stačí pořídit košík na kolo pro psy, ze kterého bude mít skvělý výhled. Tyto boxy mají navíc i systém (většinou v podobě zacvakávací karabiny), jenž brání vyskočení psa. Sama ale uvidíš, že většina psů se moc ráda čas od času sveze. Pokud tě nezaujal box, můžeš vyzkoušet speciální pásy na tělo či úchyty ke kolu. Praktické jsou i speciální batohy, ve kterých si může pes nosit své vlastní věci na cestu. Čtyřnohý doprovod oživí tvoje sportovní aktivity bez sebemenšího omezení.

I pes ocení, když nemusí neustále běžet vedle kola a chvilku se veze bezpečně v boxu.
I pes ocení, když nemusí neustále běžet vedle kola a chvilku se veze bezpečně v boxu.

Připoutejte se, prosím!

Chystáš-li se vyrazit na cestu autem, je tvojí povinností psa zabezpečit. Proč? Protože i při menším nárazu by mohlo dojít k velmi vážnému zranění zvířete, nebo někoho ve vozidle. Nesnaž se ale psa připoutat běžnými pásy, to by rozhodně nefungovalo. Lepší je vybrat vhodnou cestovní přepravku, kde se bude pes cítit lépe než na sedačce. Stejně tak můžeš vsadit na autopásy pro psy, které se dodávají v různých velikostech a udrží zvíře při prudkém brždění. Při delší jízdě navíc nezapomeň na zastávky na občerstvení a protažení tebe i tvého zvířátka.

Nenech věci náhodě a raději zajisti, aby byla celá posádka auta v bezpečí a pohodlí.
Nenech věci náhodě a raději zajisti, aby byla celá posádka auta v bezpečí a pohodlí.

Na co nezapomenout?

Při cestování se psem oceníš i další řadu pomocníků v čele s cestovní miskou a láhví na vodu. Především v létě potřebuje tvůj pejsek více pít a nějaká malá svačinka ho při aktivním výletu rozhodně také neurazí. Zásobníky na granule jsou v drtivé většině textilní, snadno je tak složíš. Absolutní vychytávkou je pak speciální nerozlitelné misky do auta, jenž zabrání stříkání vody i během jízdy, kdy má pes pití neustále k dispozici.

Cestovní miska pro psy redukuje cákání vody všude kolem.
Cestovní miska pro psy redukuje cákání vody všude kolem.

Sláva, nazdar výletu

Společné cestování se zvířetem doopravdy není žádný problém, stačí se jen předem pořádně připravit a myslet také na pohodlí tvého psa. U nás v ČR je hromada skvělých míst, které by tvůj čtyřnohý miláček během léta určitě rád viděl a poctivě očuchal.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář

  • kristýna ryglová

    My rádi jezdíme na výlety na kole. Podíváme se tak poměrně daleko a všichni se dost unavíme, včetně našeho psa, kterého bereme pokaždé s sebou. Sháněli jsme nová jízdní kola Praha a našli jsme https://www.mmrebike.cz/jizdni-kola , kde mají velký výběr. Tak si tam na jaro nějaké koupíme a budeme moct zase vyrazit za Prahu na výlet.

  • Hanka

    Moc hezký článek