Pořídila sis štěně a chystáš se s ním na dovolenou, na víkend na chatu nebo ke kamarádce? Máš strach, jak to tvůj nový zvířecí kamarád vše zvládne? Připravila jsem pro tebe pár tipů, které ti cestování usnadní.

Jak bezpečně cestovat se štěnětem?

Příprava na cestu

Ať už máš doma štěně pár dnů, týdnů nebo měsíců, rozhodně nepodceň přípravu na cestu. Pokud jedeš autem, vlakem nebo autobusem, je vždy lepší si zvolený dopravní prostředek předem vyzkoušet, aby ses ujistila, že tvůj nový pes cestu bez problémů zvládne. Pokud nastane nějaký problém, je dobré se domluvit s veterinářem, který ti pro pejska může dát i nějaké léky na uklidnění.

Nezapomeň na nějakou zábavu

Před odjezdem pejska dostatečně nakrm, aby během cesty netrpěl hlady. I pokud jedeš na návštěvu ke kamarádce, která má také pejska, vždy sebou zabal krmivo pro štěňata, na které je tvůj pes zvyklý. V obchodech můžeš vybírat z krmiv od mnoha výrobců a s různým složením. Často jsou určeny i pro konkrétní rasu psa. Pokud se tvůj pes bude nacházet v cizím prostředí, jiné granule by mu nemusely vyhovovat. Kromě krmiva zabal také oblíbenou misku, hračku a deku na spaní.

Cestování v přepravce nebo na vodítku

Podle možností zvol pro své štěně přepravku nebo postroj. V autě by se zvíře rozhodně nemělo volně pohybovat, doporučuji tedy zvolit speciální transportní klec a tu dobře zajistit. V autobuse a ve vlaku ho můžeš vzít na vodítko. Počítej s tím, že mu budeš muset ve většině hromadných dopravních prostředků zaplatit cestu. Obojky pro psy umožňují vložení známky nebo adresáře. Pokud se ti tedy pes vysmekne a ztratí, nálezce tě snadno kontaktuje.

Nákup nezbytností i na poslední chvíli

Na cestu se vybav lahví s čistou vodou a pokud máš možnost, udělej během cestování přestávku, aby se štěně mohlo pohodlně protáhnout, vyvenčit a nadýchat čerstvého vzduchu. Zjistila jsi, že ti nějaké nezbytné věci na cestování chybí? Kvalitní výbava pro štěně, kotě i dospělá zvířata je k dostání v internetovém obchodu Rogz.cz. Veškeré zboží odesílají co nejrychleji po objednání. Vše potřebné ti tedy určitě dorazí ještě před plánovanou cestou.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář