Že psi mohou chodit do školy, to už nás nepřekvapí, ale novinka, se kterou se vytasila Amerika, ti vyrazí dech.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Chlupatí kamarádi

Že existuje mnoho lidí, kteří by pro svého milovaného chlupáče udělali cokoliv, není novinkou. Lakování drápků, každý týden kadeřník či oblečky za několik tisíc. Ze psů jsou vlastně někdy jen hračky na hraní. Ale někde se rozhodly, že z nich kromě módních doplňků udělají chytré mazlíky. A o co že vlastně jde?

Psi
Psi jako hračka
zdroj: spiritualgifts.globalspiritualmarket.com

Škola pro psy

Jistá Anna Jane Grossman z New Yorku se rozhodla, že vytvoří školu pro psy, která se rozhodně liší od klasických skupin, kde se psi učí chodit na vodítku a na povel poslouchat. Škola, kterou tato žena založila, se zabývá tím, že tam učí tvého psa, jak se používá iPad. Na tento nápad ji přivedla jakási mladá dívka, která kromě studování věnovala spoustu času svému psovi, kterého učila pracovat s touto vymožeností.

Psi
Psi na hodině výuky
zdroj: today.com

Školící středisko

Jednotlivá třída je tvořena maximálně 25 jedinci a jejich psi. Skupinky jsou početně menší, aby kurz mohl být intenzivnější a mohl se zaměřit na jednotlivé členy. Sama Anna Jane Grossman naučila svého psa perfektně iPad používat a nyní ho předvádí jako ukázkový příklad. Psi se učí mačkat tlačítka na přístroji pomocí svých nosů. Problém je tu snad jen v tom, že psi nerozlišují užitečné a hloupé chování. Oni všechno chápou jen jako prostředek k dosažení nějakého cíle. Proto psi zpočátku trénují na jednoduchých aplikacích, kde pouze vybírají mezi odpověďmi ANO a NE, či kreslí v programu svými čenichy nebo se dokonce fotí.

Psi
Takto se psi učí používat iPad
zdroj: today.com

Názor a skepse

Někteří lidé jsou ohledně tohoto programu velmi skeptičtí, ale stejně jako je odpůrců hodně, našla si Anna mnoho zájemců a příznivců. Výhodou, naučit svého psa používat iPad, je totiž to, že si pak lidé mohou se svými psy hrát i v malém bytě. Nemusí s ním nikde běhat, ale tráví s ním čas a zvíře se pak necítí osamělé. Navíc mnoho lidí v dnešní době tráví s iPadem v ruce mnoho času a autorka tohoto programu proto říká, že rozhodně není na škodu spojit tak tuto technologii s láskou ke svému psovi.

Peníze, penízky

Jistěže těžko říci, jestli je lepší utrácet peníze za něco takového jako je psí škola nebo za drahé oblečky. Je pravdou, že zvíře se alespoň něco naučí, ale stejně si s ním těžko budeš telefonovat, když jsi v práci a on čeká doma. Jedna hodina se třídou stojí 50 dolarů, což sice není neúnosná částka, ale věřím, že kdyby namísto toho zakoupili páníčkové pro své miláčky nějaké ty dobroty a pamlsky, jejich psi by byli raději.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář