Domácí mazlíčci jsou naši malí přátelé, kteří dokážou zvednout naši náladu o několik procent nahoru. Vždy jsou tady, když je potřebujeme a ač nemluví, dokážou nám poskytnout tolik podpory.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Ať už je zvířátko malé či velké, má v sobě takovou dušičku, která nám udělá den lepší. Existuje tolik kladů, které zvířátka přinášejí, a proto se z nich stávají naši přátelé a nejlepší parťáci.

Víš, jak správně vybrat kvalitní chovatelské potřeby pro svého pejska nebo kočičku?

Víš, jak správně vybrat kvalitní chovatelské potřeby pro svého pejska nebo kočičku?

Pořizování tradičních i netradiční zvířátek

Pořizování mazlíčka na nějakou kačku vyjde a v některých ohledech se nemusí jednat o levnou záležitost. Proto je třeba brát v úvahu, pokud si chceš nějaké zvířátko pořídit, jaké jsou náklady na jejich pořízení a chov. V první řadě je na místě zjistit si, kolik zaplatíš například pro krmivo pro psy, potřeby pro kočky, taktéž i potřeby pro psy a ostatní chovatelské potřeby. Chovatelské potřeby se většinou pohybují v řádech desítek až stovky korun, kde samozřejmě záleží na typu domácího mazlíčka a také náročnosti na chov. Kromě těchto věcí je však potřeba počítat i s náklady na zdravotní péči u veterináře, které se vždy liší, přesto se dá vystopovat určitý průměr, podle kterého se dále rozhodneš.

Akční život s pejskem

Nejčastějším domácím mazlíčkem je pejsek, který je opravdovým parťákem a to za každých okolností. Pokud ses rozhodla pro pejska, vyber si nejdříve typ rasy, která se bude hodit k tobě domů. Poté se budeš i podle toho řídit, až budeš shánět krmivo pro psy, potřeby pro psy či ostatní chovatelské potřeby. Krmivo pro psy by mělo být vyvážené a mělo by obsahovat dostatek vitamínů, které pejsek potřebuje k aktivnímu životu. Zapomenout bys ani neměla na nějaké dobrůtky, které u nich bodují. Pak zbývá pořídit potřeby pro psy, jako je vodítko, kšírky, misky, hračky, pelíšky a podobně. Pokud máš vše pořízeno, je vše připravené k tomu, aby se pejsek u tebe zabydlel, což ze začátku nemusí být nejsnazší, ale jen co se rozkouká, bude vše tak, jak má být.

Pomazlení s vrnivou číčou

Kočka je v pořadí dalším mazlíčkem, který se vyskytuje v mnoha domácnostech. I při výběru číči je vhodné dát si náklady na její pořízení a chov dohromady. Potřeby pro kočky a ostatní chovatelské potřeby jsou, stejně jako u pejsků, závislé na druhu rasy a náročnosti na jejich chov. Nutné tedy bude správné krmivo pro kočky, dále samozřejmě mističky, pelíšek, hračky, záchod a případně i přepravku, pokud bys s číčou chtěla cestovat. Existují samozřejmě další a další potřeby pro kočky, které pak podle potřeby můžeš pořizovat už i během toho, kdy se kočka bude u tebe zabydlovat.

Život s netradičním zvířátkem

Další v řadě jsou hlodavci, andulky či korely, u kterých je zapotřebí pořizovat chovatelské potřeby podle toho, o jaký druh se jedná. Mnohé se dočteš v různých knížkách, které se charakteristice chovu věnují a poskytnou ti velké množství informací o daném zvířátku. Kromě těchto typických zvířátek se v domácnostech vyskytují i další domácí mazlíčci, kteří se dají spíše považovat za netradiční. Mezi nimi třeba najdeme šneky, různé druhy pavouků, hadů, dokonce i raka a podobně. U těchto zvířátek je vhodné poradit se, které chovatelské potřeby budou pro ně to pravé, a které jim budou prospěšné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Anet

    Zvířata jsou pro mě vším. Mám doma potkany, křečka, morče, králíka, ryby, krevetky, šneky a možná taky pavouky a moly bych tu našla:D

  • Andy

    Já si užívám želvičku, papoušky, koníka, psa a kočku :) Mám hoooooně pestrý život :)