Chtěla by sis pořídit zvířátko, ale nemáš čas se o něj starat? Pak se rozhodni pro akvarijní rybičku. Ať už jsi zkušeným chovatelem nebo se jedná o tvého prvního domácího mazlíčka, věřím, že péči o rybku hravě zvládneš.

5 důvodů, proč je rybička nejlepší domácí mazlíček

Rybička si vystačí s prostorem o jednom metru čtverečním

Rybce ke štěstí stačí akvárium s čistou vodou, štěrkem na dně a několika rostlinkami. V obchodech dnes můžeš vybírat z akvárií mnoha typů. Velmi oblíbená jsou malá kulatá nebo hranatá akvárka, která se dají pohodlně umístit třeba na psací stůl nebo na poličku. Zakoupíš i kompletní akvarijní sety, jejichž součástí je nejen akvárko, ale také osvětlení, filtrace nebo topítko.

Rybička nevyžaduje skoro žádnou pozornost

Dokonce ji nemusíš ani venčit. Svou potřebu vykoná přímo do vody. Z toho plyne, že akvárko musíš jednou za čas vyčistit (ideální je jednou za 14 dní vyměnit část vody a odstranit přebytečný kal ze dna). Mezi speciální akvaristické potřeby, které by sis měla pořídit, patří síťka, teploměr a odkalovačka. Rybičce vůbec nemusíš přizpůsobovat svůj harmonogram. Během dne ji pouze jednou nakrmíš – a pokud náhodou zapomeneš, do druhého dne ti hlady neumře a ani svůj hlad nedá nijak najevo.

Akvárium poslouží jako dekorace

Pěkně zařízená skleněná akvária vytvářejí super dekoraci v domácnostech. S kamínky i rostlinkami si můžeš opravdu vyhrát. Nemusíš mít jen jednu rybičku, ale můžeš si pořídit i malé hejno. Sama jistě brzy seznáš, že s rybkami je větší zábava než třeba s televizí.

Kam s rybou o dovolené? Bez obav ji nechej doma

Se psem nebo s kočkou je během dovolené moc práce. Takového mazlíčka musíš vzít buď sebou nebo ho svěřit do péče rodičům. Rybce koupíš krmítko, které vydrží i dva týdny. Osvětlení načasuješ a zbytek techniky necháš běžet po celou dobu, co jsi pryč.

Vlastní chovatelská stanice

Pokud si pořídíš rybí pár, můžeš se pokusit rybky množit, založit si vlastní chovatelskou stanici a začít je třeba i prodávat. Může se však stát, že se ryby množí i bez tvého vlastního nadšení. Pokud se jich nemůžeš zbavit, není od věci oslovit známé, nebo se zkusit porozhlédnout po nějaké akvaristické burze.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář