Jedno mají muži a ženy bez diskuze stejné. Trápí je ochlupení na nežádoucích místech. Jak na správné holení problematických míst? Podívejte se, jak dnes účinně proti chloupkům bojovat a jakou si na to zvolit zbraň.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Zvolte si zbraň a taste proti chloupkům! Jsou zde tipy, díky kterým se oholíte bez pupínků

Staňte se mistrem

Muži i ženy mají v koupelně jednoho úhlavního nepřítele. Nekvalitní břity, které se časem velmi snadno ztupí a při jejich používání zůstávají na pokožce pupínky a jizvičky. Kvalitní výbava v podobě žiletek a dalších holítek je tak základem kvalitního oholení bez podráždění. S ní je možné oholit se i v problematických partiích snadno a rychle. A na jaké značky se můžete spolehnout? Doporučujeme se zaměřit na produkty známých firem jako jsou Gillette a Wilkinson. Pak už jen stačí znát několik základních poznatků, díky kterým se jednou provždy rozloučíte s podrážděnou pokožkou a zarostlými chloupky.

Na chloupky jedině po směru růstu

Když už jdete do boje s kvalitní výzbrojí, určitě se vždy holte po směru růstu chloupků. Sice to v některých případech znamená mírně akrobatické kousky, ale vyplatí se to. Navíc v koupelně nikdo neuvidí, jaké pózy při holení zaujímáte, stejně jako nikdo neslyší, že si během sprchování zpíváte. U klasických holítek pro muže typu Gillette Fusion nebo Gillette Fusion Proglide doporučujeme při holení obličeje plynulé a táhlé pohyby. Ženy při holení intimních partií holícím strojkem mohou dělat i kratší pohyby s cílem dosáhnout maximální hladkosti, případně požadovaného tvaru ochlupení. Na pokožku zbytečně netlačte.

Gilette

Ostřejší večery

Ženy se nejčastěji holí večer, muži naopak ráno před odchodem do práce. V případě hladkého oholení platí, že večer je moudřejší rána. Ve večerních hodinách je naše pokožka mnohem méně citlivá a náchylná na nejrůznější podráždění a červenání. Vhodné je také holit se hned po koupeli, kdy je pokožka vláčná. Žiletka by vždy měla být ostrá, k tomu poslouží například brousek Razorpit.

Kdo maže, ten jede

Dalším základním bodem ke správnému holení je používání správné kosmetiky. To znamená gely, pěny a krémy, díky kterým bude žiletka snadno klouzat po pokožce. Sympatickou výhodou používání kosmetiky je i vůně. Po ukončení holení pokožku doporučujeme ošetřit krémem.

Vyberte si toho nejlepšího komplice pro boj

Na takového silného nepřítele, jako jsou nežádoucí chloupky, je potřeba správné vybavení. Na stránkách internetového obchodu holitka.cz najdete kompletní vybavení pro komfortní holení za rozumnou cenu. Obchod je jedinečný také dodacími podmínkami. Nejenže máte dopravu zdarma, ale zboží platíte až poté, co vám jej dodají a vy si ho prohlédnete. Peníze potom obratem pošlete na účet, nebo zboží bezplatně odmítnete. V e-shopu najdete pestrou škálu pomůcek pro jemné oholení, tak neváhejte a začněte si holení konečně užívat!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář