Krásný úsměv v každém vyvolá dobrou náladu. Taky by ses ráda zasmála, ale stydíš se, že tvůj úsměv není úplně dokonalý? Nevadí. V současnosti existuje plno možností, jak chrup zkrášlit. Patří mezi ně třeba zubní implantáty nebo zubní fasety. Jestli ti hned v hlavě naskočilo slovo bolest, ani té se bát nemusíš!

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Zubní implantáty: Štve tě, že nemáš hollywoodský úsměv? Tak s tím něco udělej

Chybějící zub nebo zuby zažloutlé, křivé a chrup s velkými mezerami, to vše dokáže ubrat na kráse. A co hůř, studie provedená v Británii prokázala, že nám špatné zuby mohou opticky přidat až třináct let. Je tedy na čase s nehezkými zuby zatočit!

První je třeba stanovit, jaký typ ošetření vlastně potřebuješ. Zubní implantáty se hodí v případě, že ti někde v čelisti zub chybí. Zubní fasety jsou zase spíše estetickou záležitostí, třeba když jsou tvé vlastní zuby křivé, žluté nebo z nějakého jiného důvodu prostě nevypadají dobře. Podrobně je popíšeme dále v článku.

Pokud si nejsi jistá, co vlastně se svými zoubky potřebuješ udělat, ale tak nějak tušíš, že by to něco chtělo, zajdi si rovnou na konzultaci k zubnímu lékaři, například do špičkové kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

Zubní implantáty nahradí vypadlý zub

Ať už ti zub vypadl sám v důsledku špatné zubní péče, dědičnosti nebo sis ho někde takzvaně vyrazila, je třeba mezeru zaplnit zubem novým, respektive jeho náhradou. Toho může lékař dosáhnout buď tím, že vytvoří zubní můstek, vyndavací protézu (vzpomeň si na babičku a zuby ve skleničce) nebo právě použitím zubních implantátů.

Zubní můstek není úplně špatná možnost, ale je u něj problematické, že je při jeho nasazení nutné obrousit okolní, často zdravé zuby. O výhodách či nevýhodách vyndavacích zubů se asi ani široce rozepisovat nemusíme, ostatně zeptej se sama babičky či dědečka, jaký vztah ke své zubní protéze mají. Třetí možností jsou zubní implantáty.

Zubní implantáty lékaři zavedou do čelistní kosti, a tyto titanové náhrady pak po vhojení fungují jako kořeny zubů. Postup zavádění zubních implantátů není pro lékaře ani pacienta nijak náročný. Lékař vyvrtá do čelisti otvor, do něhož zavede titanový implantát, a vzniklou ránu sešije. Když se operační rána zhojí a zubní implantáty napevno spojí s čelistní kostí, což trvá zhruba dva měsíce, přistoupí lékař k nasazení korunky ve tvaru zubu. A voilà, zub je jako nový!

Že to musí hrozně bolet, říkáš si? Kdepak, veškerá bolest spojená se zubními implantáty odpadá díky použití lokální anestezie, kterou lékař aplikuje ještě před zahájením ošetření. Máš obavy z bolesti i tak, považuješ se prostě za „bolestínka“? Ani to nemusí být překážkou, celý zákrok lze totiž provést v tzv. analgosedaci, tedy stavu, kdy pacient nevnímá žádnou bolest a v podstatě pospává. A co líp, na zákrok si pak ani nepamatuje! Při tomto druhu anestezie je při nasazování zubních implantátů kromě lékaře na klinice přítomen i anesteziolog.

Zubní fasety udělají tvůj úsměv krásnější

Na rozdíl od zubních implantátů fasety neřeší problém chybějícího zubu, ale spíše jeho estetické nedostatky – nehezký barevný odstín, špatný tvar či ulomený kousek, nebo když tvůj úsměv „zkrášlují“ nevzhledné široké mezery.

Faseta je tenký keramický plátek, který se šetrně přilepí na svrchní část zubu, a překryje tak jeho nedostatky. Pokud nejsi spokojená se vzhledem většího počtu zubů, není problém, fasety lze aplikovat na celou viditelnou část chrupu a vylepšit tak vzhled více zubů najednou.

Stejně jako u zubních implantátů ani tady nemusíš mít strach z bolesti. Celé ošetření probíhá v lokální anestezii. Lékař nejprve speciálním přístrojem udělá optický otisk zubů, a podle něho pak frézovací mašina vytvoří přesně padnoucí fasety. Ty potom lékař adhesivně zafixuje na připravené zuby. Zákrok stomatolog stihne během jedné tvé návštěvy na klinice. Krásný úsměv máš na dosah ruky!

Jestli stále nevíš, jaké ošetření tvé zoubky potřebují, mrkni se na web Brandeis Clinic nebo si s jejich lékaři na klinice domluv rovnou schůzku.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    Díky za článek. To moje zuby byly ještě donedávna úplně zničené. Mohlo za to hlavně časté pití kávy. Bylo s tím prostě potřeba něco dělat. Nakonec jsem se také rozhodla pro zubní implantáty. Praha nabízí spoustu míst, kde vám zubní implantáty udělají, ale já se rozhodla jít do http://www.praguedentalclinic.cz/cs/sluzby/implantologie/ a rozhodně svého rozhodnutí nelituji. :-)

  • Deniska Novotna

    Před rokem jsem si udělala holywoodský usměv v https://www.dsmile.cz/ a byola jsem spokojená. Trvalo to delší dobu než jsem se na to rozhodla ale ted jsem tomu vděčná :)