Každý má nějaký sen, který se časem modifikuje v reálnější cíl. Snažíme se na něj soustředit, abychom ho mohli dosáhnout. Jenže se objevují různé překážky.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Život není úplně lehký

Abychom dosahovali cílů a překonávali překážky, musíme mít silnou vůli. Ta nám dodává energii, kterou tak nutně potřebujeme. Tuhle sílu ale nemusí ztrácet jen starší lidé, ale i mladí. Mladí, kteří neví, jak dál. Každý může zjistit, jak je život těžký a nezáleží na věku. A každý má jiná citlivá místa, která když jsou zasažená, dokážou člověka zlomit.

Smutek
Život může házet klacky pod nohy. A my je můžeme zamést.

Bolest a slzy

Rozbitá rodina, ochromené zdraví či zlomené srdce. Vše nás může zasáhnout. Zasáhnout natolik, že se ptáme, jaký to má všechno smysl? Může to být věc, která je pro ostatní malicherná, ale nám na ní záleží. Jako například špatné známky z biologie, protože jí mám ráda, nebo chci být lékařkou apod. U člověka se můžou objevit bolest, slzy a pocit prázdnoty. Ztrácí se chuť do života a radost nahrazené nedůvěrou a strachem z budoucnosti. Z toho, co se nám zase pokusí ublížit.

Síla je v důvěře v sebe sama

Pokud se člověk ocitne ve chvíli, kterou popisuji a je nešťastný ze všech možných “podrazů“, které mu život přichystal, často se ztratí i motivace. Snaha. Důvěra v sebe sama. Jenže to jsou životně důležité věci. My sami jsme hlavní strůjci svého štěstí. Můžeme řídit svůj osud a ovlivňovat tak svojí budoucnost. Je dokázáno, že čím více si někdo věří, tím lepších výsledků dosahuje. Čím více si uvědomuje, že něco může změnit, tím větší šanci na to také má. Důležité je věřit. Věřit, že to může být lepší a že my můžeme svojí situaci o něco zlepšit. Někdy je to hrozně těžké. Ale i lidé s vážnou nemocí mohou být aktivními účastníky při své léčbě. Pokud věří, že to dokážou zvládnout, že jsou silní a chtějí se utkat s životem tváří v tvář, tak mají také více síly. Věřte nebo ne, ale mluvím z vlastních zkušeností. Vzdát se, znamená mnohdy více, než si umíte představit.

Radost ze života existuje

Vím, že jsou tací, kteří si prošli obrovským trápením a ani nevěří, že můžou být šťastní. Ale právě tahle nedůvěra brání té radosti dát průchod. Zlomené srdce nás může ponaučit. I když se dívka rozejde s chlapcem, kterého velmi milovala, nemusí toho litovat. Prožila krásné chvíle, na které je škoda zapomenout. Život plyne dál a věci se mění. Může se objevit nová láska. Když někoho zlobí zdraví nebo rodinná situace, je to věc, která ho naopak může posilnit. Uvědomí si, kvůli jakým malichernostem se druzí utápí v slzách. A pro něj tyhle věci nemusí být ani překážkou. Věřte sami sobě. Věřte, že sami stavíte svůj život. Postavte se na vlastní nohy. Máte na to!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář