Blížící se Vánoce plné cukroví a ošklivé počasí není nic, co by nám zrovna dvakrát pomáhalo udržet se ve formě. Poradíme ti, jak vyzrát nad tloustnutím a být fit až do jara!

Znáš zaručený způsob, jak zůstat přes zimu ve formě?

1. lekce: Ošklivé počasí tě nezastaví

Při pohledu na teploměr chceš zalézt do peřin? To je chyba, protože neexistuje špatné počasí pro sport, existuje jen špatně oblečený sportovec. Pochopitelně si nepůjdeš zaplavat do jezera v polovině ledna, ale třeba takový jogging, který je mimochodem na spalování kalorií velmi vhodný, lze provozovat po celý rok. Stačí zvolit vhodné sportovní oblečení a máš vyhráno. Určitě se nevyplatí podcenit maličkosti, investice do kvalitního páru ponožek se ti vyplatí už po několika uběhnutých metrech. To stejné platí o termoprádlu a bundě, která tě ochrání před živly za každého počasí. Běhání podzimní či zasněženou přírodou má kouzlo, jenž si snadno zamiluješ.

2. lekce: Posilka rozhodně není nuda

Hodně lidí si posilovnu pamatuje jako místo s nelibým aroma, opráskanými přístroji a několika svalovci, kteří hlasitě řvou při každém pohybu a pak si zalíbeně v zrcadle prohlíží vlastní svaly. Je na čase zbavit se předsudků, protože moderní posilovny nabízí hromady různých programů a aktivit od populárního TRX až po klasický spinning. Takové cvičení tě bude v první řadě nejen bavit, ale udržíš se díky němu také ve formě. Z nabídky fitness aktivity a cvičení si snadno vybereš, některá místa navíc nabízí i první lekce zdarma. Ani v případě posilky nezapomeň předem navštívit obchod se sportovním zbožím a vyzbroj se vhodným oblečením. Během intezivního pohybu potřebuje tvoje tělo odvádět pot, a proto při výběru koukej hlavně na typ materiálu a funkčnost.

Fitness je zábava

3. lekce: Klasické sporty pod střechou

Ani během zimního období nemusíš zanevřít na sporty, kterých si běžně uživáme na čerstvém vzduchu. Úplně nejlepší je přemluvit někoho z tvého okolí a složit se na pronájem hřiště. Takový tenis v nafouknuté hale si užiješ stejně jako v létě. Ve větších městech není problém pronajmout si vybavenou tělocvičnu, ta se hodí na volejbal, florbal, basket nebo třeba i obyčejnou vybíjenou. Prakticky každá příležitost, u které máš možnost věnovat se pohybu a cvičení, je během zimního období super.

Nečekej na pondělí

Sport nebude čekat na to, až se rozhodneš. Čekat na pondělí a říkat si, že je zatím ještě čas, je obrovská chyba. Pokud máš doopravdy chuť zůstat ve formě, začni hned teď. Motivací ti bude to, že na jaře zapneš stále džíny bez komplikací a nebudeš se stresovat tím, že do léta musíš shodit 5 kg.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář