Podpořit výzvu pro 3000 nových dárců krve v kampani Umět žít znamená umět darovat přišly do Thomayerovy nemocnice zpěvačky Monika Bagárová a Kamila Nývltová a modelka Veronika Procházková.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Známé tváře přijaly výzvu k darování krve

Umět žít znamená umět darovat

Krev je v současné době nenahraditelná a její zásoby se proto musí neustále doplňovat. Dárců tak není nikdy dost a právě kampaň Umět žít znamená umět darovat se pod záštitou Českého červeného kříže snaží nalákat nové dobrovolné dárce, zvláště mezi mladými lidmi. Projekt běží od 1. května a bude zakončen na Světový den dárcovství krve 14. června 2014. Nedostatek dárců krve v České republice si uvědomují i mladé celebrity, které se rozhodly proměnit slova kampaně v činy.

Monča podpořila výzvu

Zpěvačka Monika Bagárová přiznala, že se trošku bála odběru krve: „Strach z jehel mám už od dětství, protože mi jako malé často brali krev na krevní rozbor kvůli cholesterolu a nebylo to moc příjemné. Teď jsem ale dostala nabídku podpořit výzvu, která má přilákat nové dárce a chuť udělat dobrý skutek zvítězila nad strachem.“ Přestože se chtěla přidat mezi prvodárce a přijela kvůli tomu až z Brna, po odebrání vzorku krve jí to nebylo doporučeno. „Bohužel nemám dostatečný počet červených krvinek a nemůžu tak ještě být dárcem. Dostala jsem vitamíny a doufám, že příště už to bude v pořádku. Moc mě mrzí, že jsem nemohla dnes darovat krev a do výzvy se zapojit, ale předávám jí dál mezi své fanoušky na FB,“ dodala Monika Bagárová.

Monika Bagárová

Vůbec to nebolí

Do nemocnice i přes svůj plný kalendář dorazila také 2. vicemiss ČR 2007 Veronika Procházková. „Chtěla jsem už předtím darovat krev, ale vždycky jsem kvůli pracovnímu vytížení nemohla přijít. Jsem ráda, že tentokrát to vše vyšlo a mohla jsem přispět na dobrou věc,“ prohlásila modelka. „Trochu jsem se před odběrem bála, ale bylo to úplně zbytečné. Vůbec to nebolí a ten pocit, že jste tím někomu pomohli, je skvělý,“ prozradila Veronika Procházková. Také u zpěvačky Kamily Nývltové byl zájem se podílet na dobré věci hlavním motivem pro darování krve: „Chtěla jsem udělat dobrý skutek a hřeje mě teď vědomí, že jsem někomu pomohla zachránit život nebo se uzdravit.“

Veronika a Kamila

Zapoj se také!

Všechny dostaly po svém odběru designovou náplast a odznak ve tvaru náplasti jako symbol pro dárce krve. Designová barevná náplast Nexcare přichází poprvé do České republiky v návaznosti na úspěch kampaně, která poprvé začala v USA v roce 2009, kde se staly pojítkem pro mladé prvodárce. Všichni noví dárci dostanou navíc také balíček se slevou a kupony do vybraných partnerských institucí. Více informací o kampani Umět žít znamená umět darovat, která probíhá pod záštitou Českého červeného kříže ve spolupráci se společností 3M Česko s.r.o., lze najít na: www.nexcaregive.cz.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář