Ráda preventivně pečuješ o své zdraví? Hledáš přírodní zázrak, který dodá tvému tělu spoustu zdraví prospěšných látek a posílí imunitu? Pak vsaď na zelenou a vyzkoušej mladý ječmen jako já!

avatar

Tereza Čistecká
Miluju hudbu, psaní a květiny. Inspiraci hledám v zajímavých lidech.

Mladý ječmen patří mezi zelené potraviny neboli super potraviny. Tyto potraviny jsou jakýmsi koktejlem živin, vitaminů a zdraví prospěšných látek. Jsou tzv. výživovou základnou, a přestože nejsou lékem, tak léčí.

Zjišťuji, co všichni vidí na mladém ječmenu

Péče o celkové zdraví

Přispívá k udržení celkového zdraví. Udržuje správné fungování imunitního systému, především jeho schopnost rozeznat a neutralizovat vše, co do těla nepatří. Pomáhá rozložit a likvidovat staré usazeniny nestrávených látek v našem těle.

Mladý ječmen hraje významnou roli v odkyselení organismu. Obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, C, E, kyselinu listovou, minerály (křemík, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek atd.), enzymy, aminokyseliny a antioxidanty. Udržuje zdravé vlasy, nehty, pokožku. Vhodný je i na detoxikaci. Chlorofyl navíc pomáhá léčit chudokrevnost a zlepšuje distribuci kyslíku k buňkám a tkáním. Díky tomu zelený mladý ječmen pomáhá tělu navracet dobrou vitalitu a bojovat s důsledky únavy a stresu. Mladý ječmen přispívá k celkovému zlepšení organismu a jeho ochraně před nepříznivými vlivy prostředí. Je vhodný pro diabetiky a při bezlepkové dietě.

Zdraví zelený nápoj

Z prášku mladého ječmene se při smíchání s vodou stane velmi výživný drink, který je plný potřebných enzymů. Stačí čajová lžička a cca dvě deci vody nebo džusu. Pokud použiješ vodu a chuť ti nebude příjemná, kápni si do koktejlu trochu čerstvé citrónové šťávy. Nápoj je vhodný snad úplně pro všechny. Neobsahuje lepek ani éčka, takže ho mohou pít i ti nejmenší.

Na co všechno je mladý ječmen dobrý?

Bolavé klouby, noční skřípání zuby, okusování nehtů, stres, nervozita, vnitřní napětí a vztek. V začátcích nachlazení jako prevence, pak také i při chřipce a angíně. Ideální je pití před a po akci, na které si u stolu s občerstvením pořádně dopřejete. Je třeba rychle doplnit živé trávicí enzymy, minerály a vitamíny. Vhodné je ho užít také kdykoli při špatné stravě a v náročných obdobích.

Mladý ječmen koupíte v obchodech se zdravou výživou. Za pytlíček s práškem o hmotnosti 50 g zaplatíte cca 130 Kč. Množství potřebné na jeden drink není nijak závratné, takže balíček nějakou chvilku vydrží.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ Barbara Taušová

    Mladý ječmen je zázrak!:) Ohledně alergie na lepek: Celiakie je dědičné onemocnění, přičemž výskyt u příbuzných 1. stupně je 8–18 %, u jednovaječných dvojčat až 70 %. K projevům trvalé nesnášenlivosti lepku patří typické zánětlivé změny sliznice tenkého střeva, jež vedou k porušenému vstřebávání všech živin, vitaminů, minerálů a také vody.
    http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/novinky/nelecena-celiakie-muze-zpusobit-vazne-zdravotni-komplikace