Padá sníh, padá sníh, padá sníh! Takže co dělat? Samozřejmě nesedět doma a vyrazit ven, kde může být zábava, která rozhodně není jen pro malá zlobidla.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Připravit, pozor, start!

Pamatuješ na sáňky, boby, sněžné lopaty nebo talíře? Určitě ano, protože tyhle věci prostě nepatří do starého železa. Naopak si s nimi můžeš užít spoustu švandy. Takové závody v bobování určitě zabaví všechny věkové kategorie. Že si připadáš jako malé dítě? Potom si uvědom, že každý pohyb, navíc ztížený haldami sněhu, tě zbavuje přebytečných kalorií. A to je přeci výhra ať jsi holka jako proutek nebo máš ženštější tvary. Jediné, na co si dávej pozor, jsou stromy. Protože s kůrou obtisknutou na rtech by se špatně jedla štědrovečerní večeře.

Sáňkování
I takto může vypadat zimní zábava.
zdroj: achensee.info

Sníh s mrkví

Aneb postavme si sněhuláka. Ani z této sněhové aktivity jistě nemusíme sfoukávat prach. A jistě nemusím připomínat, že při koulení sněhových koulí se pěkně zapotíš a spálíš nemálo kalorií. Navíc si užiješ kopu srandy, takže co víc si přát? Kromě klasického sněhuláka totiž můžeš vytvořit cokoliv, co tě jenom napadne. Fantazii se prostě meze nekladou. Sněhový kůň, Mickey Mouse, drak, veverka nebo dokonce pánské přirození jsou jen zlomky tvých možností. A pokud by tě snad nebavilo stavět sněhového muže, tak si zahraj na architektku a vytvoř si své vlastní bydlení. Iglú je pohodlné a zadarmo! Jen s topením bych to moc nepřeháněla.

Sněhulák
I stavění malého sněhuláka může být legrace.
zdroj: busstop.typepad.com

Nepřítel na obzoru

Jsi venku s pár lidičkami a nevíte co dělat? Odhoďte všechnu vážnost a rychle hupsněte za kopeček sněhu a koulovačka je na světě! Dva týmy, žádná pravidla a jen spousta koulí sněhu. I jen tak málo dokáže rozesmát snad i toho největšího bručouna. A pokud neumíš plácat sněhové koule, tak věz, že na to už dnes existují udělátka. Takže pokud chceš být za královnu sněhových koulí, určitě se po něčem takovém podívej. Jenom si dávej pozor, aby tě taková věc zase moc nezpomalovala.

A další válka je tady. Ještě že jen sněhová.
A další válka je tady. Ještě že jen sněhová.
zdroj: gardenvisit.com

Hvězda na ledě

Pokud máš brusle na led, tak teď je ta správná doba, kdy bys je měla vyndat z podpostele. Určitě bys nevěřila, jak se při takové aktivitě zabavíš a zároveň zapotíš. A přitom je to skvělá věc, která jde opravdu sama. Jedna noha, druhá noha – jede to samo a ty navíc ztrácíš zbytečné kalorie a mráz ti kreslí červené tvářičky. Navíc na ledě je spousta kluků. Sice je pravda, že často hrají hokej, než aby se dívali po holkách, ale za pokus to určitě stojí. A rozhodně si nemysli, že bys ses jen a akorát ztrapnila.

Bruslení
Je čas vyrazit na brusle. Jen pozor na pády, se zlomenou rukou by se špatně rozbalovaly dárky.
zdroj: blog.syracuse.com

Jak vidíš, takovéto hrátky ve sněhu vážně nemusí být jen pro děti a i ve tvém věku můžeš při těchto aktivitách zažít pořádnou prču. Proto svolej své kámoše a pusťte se do koulovačky, stavení sněhuláka, bobování, bruslení nebo i do rvačky ve sněhu. Uvidíš, že to prospěje tvé náladě i postavě.
Nepřemýšlet, ale konat
Nyní už zbývá jen dodat – teple se obleč a rozhodně vyraž ven. Sníh tu nebude pořád a určitě by byla škoda ho promeškat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář