Chtěla bys zhubnout a do léta dát nějaké to kilo dolů? Zhubnout není pro každého dvakrát jednoduché, ale s pevnou vůlí a tou správnou motivací se vysněnou postavou budeš moc chlubit brzy také ty. Určitě totiž víš, že formovat svou postavu a zbavit se tukových polštářků můžeš pomocí kardio cvičení. Jaké jsou ale ty nejlepší cviky? A jak dlouho cvičit, aby se výsledky brzy dostavily? Pojď se tedy se mnou podívat na určité druhy cvičení, které můžeš využít při svém snažení se zhubnout.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Hubnout nemusíme v tělocvičně, stačí i docela obyčejné a vesměs zábavné aktivity.

Hubnout nemusíme v tělocvičně, stačí i docela obyčejné a vesměs zábavné aktivity.

Pálíme kalorie

Ke snížení váhy je vhodné zkombinovat i takový pohyb, jako je obyčejná chůze, plavání či jízda na kole, protože práve tyto aktivity ti pomohou zvýšit tvou tepovou frekvenci na maximum. Mezi kardio cvičení, aneb cvičení, které zvyšuje tepovou frekvenci, patří také skákání přes švihadlo nebo běh. Tyto obě činnosti ti pomohou skvěle shazovat kila dolů. Pokud máš ale ráda hudbu, můžeš například začít chodit na hodiny aerobiku, při kterém spálíš za půl hodiny zhruba 340 kalorií, na stacionárním kole bys za 30 minut spálila 240 kalorií a sekáním trávníku skvělých 200 kalorií.

Pomalu nebo rychle?

Takže jak sama vidíš, vše od sekání trávníků až po chůzi ti pomůže spálit velké množství kalorií, což je pro kardio hubnutí důležité. V zasádě existují dva typy kardio cvičení – pomalé a stabilní a vysoce intenzivní. Tyto dvě skupiny jako rozděleny takto:

Pomalé a stabilní

 • Toto cvičení můžeš cvičit delší dobu, a to 45 minut až hodinu
 • Toto cvičení by nemělo být pro tvou fyzickou stránku příliš náročné
 • Pomáhá místo spalování sacharidů pálit také tuky

Vysoce intenzivní

 • Tento trénink je krátký (20 min – 30 min)
 • Spalují se nejen kalorie, ale také tuky
 • Pokud máš opravdu zájem o hubnutí tímto způsobem, měla by ses kardio cvičení věnovat zhruba 6 týdnů a sledovat tak svůj pokrok. Pak teprve zjistíš, jestli hubneš nebo ne.

Kolik kardio cvičení je vhodné?

To bývá jednou z nejčastějších otázek, a pravdou je, že je potřeba se mu věnovat skoro každý den. Pokud ale nebudeš mít čas každý den cvičit, snaž se kardio tréninku věnovat alespoň 4 – krát týdně, a cvičen by ses měla věnovat zhruba 45 minut až hodinu. Kardio cvičení navíc udržuje tvé srdce zdravé, protože je tímto cvičením srdeční sval trénován. Uprav také svůj jídelníček. Nekonzumuj tučná jídla a drž se od alkoholu co nejdál. Jez hodně zeleniny a ovoce. Pij dostatek tekutin a nezapomínej odpočívat. Uvidíš, že tak se výsledky brzy dostaví.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Nataša Zabloudilová

  Super článek, nicméně z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud člověk chce zhubnout, tak pouhé cvičení nestačí. Úprava jídelníčku je možná ještě důležitější, než cvičení. Když jsem se snažila zhubnout já, tak se mi například velmi osvědčil jídelníček na hubnutí, který jsem našla na https://www.itsmylife.cz/

 • nika

  Všechny tři komentáře jsou bud polopravdy nebo bludy. Ano aerobic se cvici pri vysoké tepové frekvenci, ale neznamená, že se tak nedá zhubnout. Spalují se prevazně sacharidy méne tuky. U kradia je to naopak proto se v kardio frekvenci hubne rychleji, pri vyssi frekvenci pomaleji, ale dá se zhubnout! Zabyvani tepem, nema smysl mozna jen u lidi, kterym nezalezi na rychlosti ubytku vahy. A tim, ze nekdo cvici brisni svaly se zhubne 18kg? Mozna pri redukcni diete a delani sedu-lehu 24 hodiny denne. Posilováním urcite svalove partie se kila tuku opravdu nehubnou…

 • Milan

  Já jsem vážíl 95 kilo a cvičím každý den doma břišní svaly,a zhubl jsem už 18 kilo,neuvěřitelné jen za 3 měsíce

 • http://www.jak-zhubnout.hostoi.com/ Jak zhubnout

  Nejsem tedy odborník, ale já cvičela aerobik, tedy spíše taebo a zhubla jsem po něm. Nemyslím si, že zabývání se tepem má nějaký smysl.

 • ja

  proč pořád živíte lidi bludem, že u aerobiku zhubnou? je to nesmysl, u aerobiku je tepovka tak vysoká a cvičení tak intenzivní, že u něj nikdy nezhubnete! tepovka okolo 60 procent maxima je ideální.zajímalo by mě, kterej odborník tenhle článek psal.