Žehlička na vlasy patří mezi důležité kadeřnické potřeby mnoha žen a dívek. Jenže tento spotřebič by měl být co nejkvalitnější a zároveň splňovat všechny požadavky své majitelky.

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Žehličky na vlasy. Vyber si tu nejvhodnější!

Jak zvolit vhodnou žehličku na vlasy?

Aktuálně si lze vybrat mezi mnoha žehličkami na vlasy. Na druhou stranu je třeba zohlednit řadu podstatných kritérií, tzn. nejen pořizovací ceny, ale také správný povrch či velikost žehlicí plochy. Jestliže tedy právě nyní sháníš novou žehličku na vlasy, měla bys tyto aspekty zohlednit.

  • Pořizovací ceny. Žehličky na vlasy sice nebývají nejlevnější, minimálně ty kvalitní, nicméně si je lze pořídit i za pár tisíc korun. Pokud se podíváš na nabídku e-shopu Vlasy-kosmetika.cz, najdeš i špičkové spotřebiče za dobré ceny.
  • Povrch žehlicí plochy. Ač se můžeš setkat se žehličkami na vlasy s povrchem z různých materiálů, nejčastěji bývají doporučovány např. teflon či keramika. Ty dopomáhají k rovnoměrnému žehlení vlasů.
  • Velikost žehlicí plochy. Záleží na tom, zda budeš žehličku na vlasy používat především k vytváření loken a vln, anebo hladkého účesu. V prvním případě by měla být žehlicí plocha užší, ve druhém případě naopak širší.

Na co si dát při žehlení vlasů pozor?

Nezapomeň, že horký vzduch vlasům příliš nesvědčí. Žehličku na vlasy bys neměla používat příliš často a navíc nežehlit vlasy příliš vysokými teplotami. Řešením ovšem může být spotřebič s ionizací, která vlasy poměrně účinně chrání. Navíc si lze pořídit i speciální spreje k ochraně vlasů, takže žehlička nemusí působit na tvůj účes nikterak negativně!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ninka

    já mám iontovou žehličku GHD, vlasy si žehlím poměrně často a zničené je nemám. Nebyla sice nejlevnější, ale rozhodně se to vyplatilo :)