Snažíte se žít zdravě? K zdravému životnímu stylu nepatří jen vhodný jídelníček, ale měli byste se i dostatečně pohybovat. Sportujte bez omezení. Jste krátkozrací či máte jinou oční vadu a musíte nosit brýle? Pak jistě víte, že mnoha sportů si s nimi naplno neužijete.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Snažíte se žít zdravě? K zdravému životnímu stylu nepatří jen vhodný jídelníček, ale měli byste se i dostatečně pohybovat. Sportujte bez omezení. Jste krátkozrací či máte jinou oční vadu a musíte nosit brýle? Pak jistě víte, že mnoha sportů si s nimi naplno neužijete. Příkladem je třeba plavání, ale nebezpečné jsou i míčové hry, při kterých může snadno dojít k rozbití brýlí a v horším případě i k poranění očí.

Kontaktní čočky plně nahradí klasické brýle a přináší hned celou řadu výhod.

Kontaktní čočky plně nahradí klasické brýle a přináší hned celou řadu výhod.

Užívejte si svého zdravého životního stylu

Zabraňte tomu a pořiďte si kontaktní čočky. Uvidíte, že s nimi sport získá úplně nový rozměr. Nebudete se bát, že je rozbijete, ale také vám nebudou padat z nosu při různých pohybech a i při běhu oceníte to, že lépe vidíte a nedochází kvůli obroučkům ke zkreslení. Kontaktní čočky zkrátka ke sportu patří. Jakmile je jednou použijete, už nebude chtít sportovat bez nich. Jejich pohodlnost během sportovních aktivit však není jedinou výhodou, která se vám bude zamlouvat. Celkově lépe uvidíte a snadněji budete i ostřit. Už nikdy nezažijete zamlžená sklíčka od brýlí, k čemuž běžně dochází, když přijdete ze zimy do tepla. Navíc na trhu jsou dnes levné kontaktní čočky, takže jsou dostupné každému.

Zaostřete na kontaktní čočky

Když se řekne kontaktní čočky, každý si alespoň matně něco představí. Pojďme si je ale blíže představit. Kontaktní čočky jsou moderní optickou pomůckou, která je určená k nasazení přímo na oční rohovku. To mnohé uživatele od používání kontaktních čoček odrazuje, protože je jim proti srsti už jen představa, že by si měli sahat do očí. Jde však jen o zvyk a brzy se z toho stane rutina, která vám rozhodně nebude nepříjemná.

Příjemná zajímavost

Kontaktní čočky jsou určené ke korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu nebo presbyopie. Zajímavostí je fakt, že jsou kontaktní čočky českým, respektive československým vynálezem. V šedesátých letech 20. století vyrobil profesor Otto Wichterle společně s ing. Límou první polymer, který je základním materiálem pro měkké kontaktní čočky.

Typy kontaktních čoček

Rozhodli jste se, že si pořídíte i vy nějaké praktické a levné kontaktní čočky? Je třeba si ještě vybrat konkrétní typ. Jejich dělení je různé. Obecně je dělíme na měkké a tvrdé. Oblíbeným typem jsou sférické kontaktní čočky korigující základní zrakové problémy, kterými jsou krátkozrakost a dalekozrakost. Používané jsou i barevné kontaktní čočky, které mohou měnit barvu našich očí. Často také rozdělujeme čočky podle plánované doby výměny. Podle tohoto kritéria odlišujeme jednodenní, dvoutýdenní a měsíční kontaktní čočky. Dnes už na trhu můžete sehnat i levné kontaktní čočky. Neomezujte se brýlemi, když nemusíte. Užívejte si život naplno.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář