Trápí vás bolesti zad, máte potíže s klouby, chcete zhubnout, ale nenacházíte čas na pravidelný sport?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Zdravotní benefity domácí vířivky a bazénu: rehabilitace, uvolnění i hubnutí

Skvělým řešením, jak začít pravidelně regenerovat své tělo, je domácí vířivka či bazén. Stačí malá vodní plocha se správně nastavenými parametry a nebudete muset bojovat s časem, ani s odhodláním.

I malý bazén dokáže pomoci

Nad domácím bazénem pro jeho nevelké rozměry mnoho lidí mávne rukou jako na letní zábavu pro děti. Ve skutečnosti však na jeho velikosti nezáleží. Pokud není vaší ambicí naplavat kilometry, ale jde vám o rehabilitační účely, je takový bazén ideální volbou.

Díky tomu, že jej máte tak blízko, můžete pobytu ve vodě věnovat mnohem více času a být tam častěji. To je základem účinnosti veškerého cvičení a pohybových aktivit. Brzy ráno, nebo naopak později k večeru pak koupání můžete spojit s otužováním, abyste z benefitů pobytu ve vodě vytěžili maximum.

Základem pohybu ve vodě v bazénu jsou zpočátku lehká rehabilitační protahovací cvičení. S postupem času přidávejte posilovací cviky. Díky tomu, že voda nadnáší, nezatěžujete při pohybu klouby, a naopak posilujete hlubší svaly.

Blahodárné účinky vířivky

Vířivka je oproti klasickému bazénu určená k pasivnějšímu pobytu. Její uklidňující účinky si díky technologickému vývoji můžete bez problému užívat pravidelně přímo doma. Hlavní výhoda, která je vyzdvihována fyzioterapeuty, je teplá voda. Ta uvolňuje svaly v těle, tělo prohřívá a odbourává tak celkové napětí, pod kterým se často celý den prohýbáme, aniž si to uvědomujeme.

Teplá voda v kombinaci s různými proudy, které vířivka produkuje, stimuluje krevní a lymfatický oběh a pomáhá tak s otoky kloubů. V případě častějšího pobytu má proudění vliv také na úbytek tělesné hmotnosti, protože stimuluje svaly a napomáhá pocení.

Jak se o bazén a vířivku starat

Abyste z pobytu v bazénu či vířivce získávali jen benefity, udržujte je v dobrém hygienickém stavu. Při provozu domácího bazénu se neobejdete bez kvalitní pískové filtrace, která hravě zvládne přefiltrovat celý objem bazénu. Filtrace zbaví vodu veškerých drobných nečistot, a zároveň se sama jednou za čas pročistí. Filtrační písek lze vyměnit podle intenzity používání zhruba jednou za dva roky.

Zpočátku se jedná o větší investici, která se však později mnohonásobně vrátí. Bazén či vířivku můžete využívat neomezeně bez placení vysokých vstupů v plaveckých a wellness centrech a zároveň máte jistotu čistotu prostředí. Zdravotní účinky hydroterapie proto pocítíte mnohem dříve a snadněji si je udržíte.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář