Chceš mít zářivou a hebkou pleť? Potom se vykašli na nějaké drahé masky a nefungující vodičky, které akorát drtí tvou peněženku. Zkus pít ocet!

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

I celebrity to dělají

Nejnovějším způsobem, jak zhubnout a ke všemu si udržet mladiství vzhled pleti, je pít jablečný ocet. Na ten nemohou dopustit ani hvězdy, jako je Miranda Kerr a Megan Fox. Popíjením jablečného octa si pročišťují střeva a tím i tělo – pijí každé ráno jednu sklenku a jejich pleť jen září. Možná si myslíš, že jsou to jen nějaké hvězdné manýry, ale tak to není.

Jablečný ocet
Ocet se dá vyrobit skoro z mnoha druhů ovoce či dokonce obilí. Dobrou volbou je potom jablečný ocet.

Na co všechno je dobrý?

Jablečný ocet byl velmi rozšířen už ve starověku a jeho výhody pro naše tělo jsou zjevné – pomáhá podporovat trávení, podporuje také játra a slezinu, léčí modřiny, vředy a bodnutí hmyzem, zmírňuje bolesti hlavy a napomáhá udržovat zdravá ústa a srdce. A pokud se ti hnusí něco takového pít, zkus ho jen pro vnější použití – tak napomáhá proti odstranění zarudnutí, je to prevence proti vráskám, odstraňuje vady pleti a záněty, tónuje a povzbuzuje suchou a normální pleť. Jednoduše řečeno, je doporučován také výživovými poradci. A jen pro zajímavost – v Anglii byla nyní otevřena první restaurace, ve které můžeš jablečný ocet najít na jídelním lístku.

Domácí recept

A domácí maska, kterou si můžeš udělat i ty je jednoduchá. Stačí si umíchat 100 gramů okvětních lístků růže a 500 ml jablečného octa. To udělej cca pět dní předtím, než si budeš masku dávat na obličej popřípadě tento „elixír“ pít. Okvětný lístky růží budou zvláčňovat tvou pokožku a při vypití tě tento recept zaručeně vytáhne z deprese, nakopne tvůj nervový systém a rozptýlí tvou duševní i fyzickou únavu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Cucumber

    Tak o jablečném octu jsem ještě neslyšela :D ..teda respektive ne o účincích na pleť, jinak ho doma rádi používáme do salátů, není tak agresivní jako běžný ocet..já stejně držím těch vodiček a krémů, nejraději mám růžový a arganový olej, ale špatně se shání, růžovou kosmetiku mají snad jen na levandulum a arganový olej kupuji ve Spálené ulici v Chez Amis u pana Maročana, tak mám aspoň jistotu, že je kvalitní