Už nějakou dobu jsem majitelkou řidičského průkazu a za ten čas jsem posbírala několik řidičských zkušeností. Najezdila jsem tisíce kilometrů a tak jsem měla příležitost jezdit za tmy, za deště, při sněhovém nadělení i za doprovodu ostrých slunečních paprsků.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Už nějakou dobu jsem majitelkou řidičského průkazu a za ten čas jsem posbírala několik řidičských zkušeností. Najezdila jsem tisíce kilometrů a tak jsem měla příležitost jezdit za tmy, za deště, při sněhovém nadělení i za doprovodu ostrých slunečních paprsků. Kromě cenné praxe, jak se jako řidička mám chovat, jsem získala i zkušenost, že brýle na řízení jsou při jízdě nedílnou součástí. Chystáš se udělat si řidičák nebo už zkoušky máš dávno za sebou a nevíš, jaké brýle na řízení si pořídit? Mrkni na mou zkušenost.

Vyrazit na cestu autem bez brýlí, když nemáš zrak zcela v pořádku? Neriskuj a zasotři na kvalitní brýle!

Vyrazit na cestu autem bez brýlí, když nemáš zrak zcela v pořádku? Neriskuj a zasotři na kvalitní brýle!

Byla jsem skeptik

Bývala jsem jako nevěřící Tomáš. Zkušení řidiči z mého okolí mi neustále říkali, ať jdu do pořízení kvalitních brýlí, jež jsou určené za volant. Já to však pokládala za zbytečnost, i když mi povídali, že brýle na řízení mi celou jízdu usnadní. Až zkušenosti mě přesvědčili, že je na tom hodně pravdy. Bez brýlí se přes sklo moc dívat nedalo, tak jsem se uchýlila k pořízení brýlí za pár kaček. A to byla samozřejmě chyba. Mžourání při řízení moc komfortní nebylo a jediné, co jsem si z toho odnesla, bylo pálení očí a bolest hlavy. Pak jsem si pořídila další brýle na řízení. Nicméně ani jedny nebyly tak pohodlné, jak bych potřebovala. Nakonec jsem se nedávno finančně hecla a rozhodla jsem se koupit si kvalitní brýle na řízení, které nabízí Optika Maja Praha. A mohu ti říct, že investice se vyplatila, protože komfort za to stojí.

Polarizační brýle hrají prim

Když jsem se rozhodla, že si brýle na řízení pořídím, padla volba na polarizační sluneční brýle. A proč zrovna na ně? Protože díky nim se redukují odlesky z palubní desky na čelním skle, odlesky vody, sněhu, skel protijedoucích vozidel i dalších odlesky z pozorovaných objektů. Krom toho brání i v oslňování. Pohled skrze polarizační brýle je kontrastnější, než u jiných brýlí. Navíc se mi líbí i fakt, že se dají využít nejen za volant, ale i venku.

Z čeho jsem vybírala?

Polarizační brýle mají několik druhů. Mohou mít provedení dioptrické nebo je lze pořídit i bez dioptrií. Na výběr byly zabarvené polarizační dioptrické brýle. Ty jsou dostupné ve všech variantách a lze je nosit celý den ať je venku jakkoliv. Oproti klasickým slunečním brýlím vyhovuje jejich barevný tón i za denního světla, nikoliv jen za intenzivního slunečního záření. Tyto brýle však mohou být i fixně zabarvené. Dále jsem pokukovala po samozabarvujících se polarizačních brýlí se skly Drivewear. Oproti jiným nejsou čiré a fungují i v autě. Tyto čočky mění sytost podle intenzity slunce. Mají optimální zabarvení s kontrastním filtrem v autě i kdekoliv jinde. Další variantou jsou multifokální polarizační brýle, které sice pro mne určeny nebyly, přesto jsou rovněž zajímavé. I skrze ně je zaručen ostrý pohled z vozidla, ale i na přístroje umístěné v těsné blízkosti. A které brýle na řízení u mě vyhrály? Byly to samozabarvující se polarizační brýle s čočkami Drivewear, které jsou pro mě za volant zcela ideální.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář