Přemýšlíš nad tím, že bys vyměnila staré brýle za praktické kontaktní čočky? Podívej se na to, jaké kroky musíš učinit, abys mohla začít čočky nosit.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Zaostři konečně na změnu! Jak si vybrat a pořídit kontaktní čočky?

První kroky před nákupem

Přemýšlíš nad tím, že brýle budeš střídat (případně je zcela nahradíš) kontaktními čočkami? Není to nic složitého, ale i tak je zapotřebí vědět několik věcí. V každém případně by tvoje první kroky měly směřovat k očnímu specialistovi (do optiky), který provede odborné vyšetření. Kontaktní čočky jsou zdravotnický prostředek a je bezpodmínečně nutné, aby dokonale padly očím. Pouze specialista může rozhodnout o tom, zda jsou v tvém případě čočky vhodné pro korekci zraku.

Vše musí sedět

Specialista vytvoří předpis na kontaktní čočky, díky kterému budou mít čočky ty správné parametry. Jen díky tomu budou nejen pohodlně sedět na očích, ale také zároveň provádět potřebnou korekci zraku. První nasazení může být trošku nepříjemné, nicméně oční specialista po pár minutách ihned zjistí, zda-li není zapotřebí vyzkoušet jiný typ čoček.

Když začínáš nosit a vybírat čočky

Mnoho lidí se shoduje na to, že na nasazování a nošení kontaktních čoček si lze velmi rychle zvyknout. Stejně jako na to, že člověka již neomezují dioptrické brýle. A kde čočky koupit? Jakmile znáš všechny parametry, je nejvýhodnější nakupovat kontaktní čočky online. Internetový obchod čočky-kontaktní.cz nabízí čočky všech typů. Snadno tak zakoupíš čočky jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční a dokonce i torické (astigmatické) či multifokální čočky. Obchod kromě široké nabídky a skvělých cen potěší více než 800 výdejními místy po celé ČR.

Liší se jednotlivé značky čoček?

Kontaktní čočky se na první pohled mezi sebou výrazně neliší, ale také u nich velmi záleží na výrobci a kvalitě použitých materiálů. Skvělým důkazem jsou kontaktní čočky TopVue. Ty jsou vyráběny za použití nejmodernějších a nejefektivnějších technologických postupů. V porovnání s konkurencí tak například nabízí speciální tenký design okrajů a opravdu vysoké pohodlí po celou dobu nošení za libovolných světelných podmínek.

Topvue

Užívej si čočky, ale nezapomínej na kontroly

Když už nosíš kontaktní čočky, neměla bys zapomínat na pravidelné kontroly u tvého očního specilisty. Ten jednou za čas vše zkontroluje a určí, zda-li nepotřebuješ čočky s jinými parametry. Za specialistou bys měla zavítat také vždy, když narazíš na libovolný problém od nepohodlí při nošení po rozostřené vidění. Jinak je však nošení kontaktních čoček velmi bezproblémové. Pokud se naučíš o čočky správně pečovat, k brýlím se již nikdy nebudeš chtít vrátit. Pokud by ti ohledně čoček a jejich nákupu nebylo něco jasné, můžeš se také vždy obrátit na zmíněný internetový obchod čočky-kontaktní.cz, kde najdeš mnoho informací včetně videogalerie, kde se podrobněji dozvíš, jaké čočky zvolit.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář