Není žádným tajemstvím, že valná většina mladých ale i dospělých žen není spokojena se svým tělem. Pravděpodobně ty sama víš, jak se obléknout podle typu své postavy a jak se česat, aby ti to slušelo. Ovšem existují i situace, kdy nás dobrý účes a krásné šaty nezajímají – a to když jsme nahé.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Není žádným tajemstvím, že valná většina mladých ale i dospělých žen není spokojena se svým tělem. Pravděpodobně ty sama víš, jak se obléknout podle typu své postavy a jak se česat, aby ti to slušelo. Ovšem existují i situace, kdy nás dobrý účes a krásné šaty nezajímají – a to když jsme nahé. A i zde platí pravidlo, že i když na sobě nic nemáme, chceme se sami sobě líbit.

Nestyď se za svou nahotu a buď sama se sebou konečně spokojená. Víš, jak na to?

Nestyď se za svou nahotu a buď sama se sebou konečně spokojená. Víš, jak na to?

Jen odhodlání nestačí

Ano, každá z nás někdy stojí před zrcadlem nahá a všechny si někdy naříkáme, jak moc se nám jednotlivé části našeho těla nelíbí. Otázka by měla být, kde se vlastně vzala tahle “nenávist” k našemu nahému tělu, protože každý kluk vám potvrdí, že neexistuje nic hezčího, než zdravě sebevědomá a hlavně se sebou spokojená, nahá slečna. Takže, pokud víš, že samotné odhodlání “už nenaříkat” ti nebude stačit, vyzkoušej pár našich tipů, jak se o trochu víc starat o své tělo, sebevědomě shodit oblečení a před zrcadlem si říct “jsem fakt kus”!

1) Cvičení dokáže zázraky

A je to tady! Možná si říkáš, že cvičení je činnost, kterou opravdu nemusíš, ovšem naše tělo by se dalo přirovnat k modelíně. Když s ní budeš dlouho pracovat a neustále ji tvarovat, dostane tvar, který si budeš žádat. Pokud ji necháš ležet, nedočkáš se dobrých výsledků. A to platí i v případě těla, tak seber trochu odvahy a začni pracovat na lepší postavičce. Asi nejčastější problém, který holky mají je, že nejsou spokojené se svou váhou. V takovém případě je nutné si uvědomit, že je to jen číslo a na něm opravdu nezáleží. Záleží na tom, jak postava vypadá, nikoli váží. A chceš-li vypadat v oblečení o něco lépe a zamávat ochablému bříšku nebo nezpevněnému zadečku, vyzkoušej kardiovaskulární cvičení společně s tím, že o své tělo budeš lépe pečovat – ve formě pohybu. Nemusíš každý den chodit do tělocvičny, kde se po čase nedá ani dýchat. Postačí ti 30 minut fyzické aktivity denně, pět dní v týdnu. A jaké činnosti jsou vhodné? Výběr je rozmanitý, takže např. pěší turistika, jóga, jogging, kolo, pilates nebo posilování. Špatným nápadem ani není zvedání závaží s vhodnou zátěží. Pokud ale víš, že nemáš tolik času, který by jsi mohla věnovat pravidelnému cvičení, můžeš si ho během dne rozdělit na 10ti až 15ti minutové úseky, protože každý pohyb se počítá!

2) Rozmazluj svou pokožku

Jemná, hebká a čistá pokožka je pro dobrý pocit také velmi důležitá. Pokud se budeš prohlížet v zrcadle a při každém dotyku ucítíš, že tvá kůže je buď suchá, nebo naopak “tvrdá”, možná je na čase se jí víc věnovat – tentokrát jde o rozmazlování kvalitními produkty. Udělej si čas na sebe samotnou, napusť si plnou vanu horké vody a relaxuj. Až budeš dostatečně uvolněná, můžeš se pustit do procesu léčby pokožky, a to tím způsobem, že se zbavíš hrubé kůže na kolenou, loktech a nebo se zbavíš nežádoucích chloupků. Po koupeli nezapomeň na hydratační mléko, které tvou pokožku zjemní a rozzáří. Jestliže víš, že tvým problémem je také bledost, doporučila bych ti použití kvalitních samoopalovacích prostředků, které nabízí např. značka Bioderma. Jestliže máš raději solárko, pamatuj si jedno: hezké opálení je hezké jen do té doby, než holka vypadá jak kdyby se zapoměla v troubě! A proč je lehce opálený tón dobrý? Pomáhá zakrýt nerovnoměrný tón pleti a minimalizuje viditelnost celulitidy. Krom toho, je obecně známo, že když jsme opálenější, cítíme se také štíhlejší a mnohem atraktivnější. V létě ale na samoopalovák a solárko zapomeň a nech se hýčkat pravým sluníčkem, ovšem s dostatečně vysokým SPF.

3) Důvěřuj svému tělu

Postav se rovně před zrcadlo – a to úplně nahá. Usměj se, pohlaď své tělo a uvědom si, jak je krásné a jedinečné! Neboj se říct si “jsem krásná, jsem vyjímečná, mé tělo je krásné, miluji ho”! Pamatuj také, že kluk, který tě bude milovat, bude tvé nahé tělo milovat takové, jaké je a ty ho na oplátku (nahé tělo) svěřuj jen osobám, kterým na tobě záleží.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář