Protažení těla patří k životu a neznám člověka, který by se aspoň jednou denně neprotáhl. Chceš se ale při tom potit a hubnout? Chodíš ráda na klasickou jógu, ale ráda bys vyzkoušela něco víc?

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Vyplav stres z těla

Chodíš na klasickou hatha jógu pro začátečníky nebo se tam chystáš? Chceš mít zdravá záda a umět správně dýchat? Vrátí ti to harmonie těla a mysli a stres už nebude tvým nepřítelem. Znáš už základy jógy a troufneš si na pokročilejší verzi? Navštiv hot power jógu, kde se už po chviličce řádně zapotíš a nandáš to svým tukům. Podzimní počasí k tomu přímo vyzývá.

Zahřej se s hot power jógou a nandej to svým faldům
zdroj: Aquapalace Čestlice

Co se tam bude dít?

Hot power jóga je náročnější cvičení ve velmi horké místnosti. Teplota dosahuje 31°C a vlhkost vzduchu se blíží 50 procentům. Během cvičení dochází k abnormálnímu pocení a detoxikaci, proto měj s sebou dostatek neperlivé vody. Ověříš si odolnost a vytrvalost svého organismu. Skladba cviků vychází z klasické Hatha jógy, je kladen důraz na správné dýchání, ale v prováděných pozicích setrváváš delší dobu. Je to tím, aby se ti v tom horku neudělalo špatně. Ze začátku se ti bude zdát, že nemůžeš dýchat, že omdlíš, ale věř mi, že to je jen prvotní pocit. Pozor, na hot jógu určitě nechoď, pokud máš problémy se srdcem nebo jsi v prvním trimestru těhotenství. Pokud jsi ale úplně fit, tak se běž určitě zahřát a vyplav toxické látky z těla. Protáhneš a posílíš svaly a zlepšíš si krevní systém. A navíc posílíš i imunitu, takže podzimní chřipky nebudou mít šanci.

Zahřej se s hot power jógou a nandej to svým faldům
Přidej i oči a dýchej
zdroj: gaineyvillage

Kam za teplem v Praze a co s sebou?

Hot power jóga stojí určitě za vyzkoušení. Zahraj si na jogínku v Energy studiu Václava Krejčíka na Praze 2 (více na www.energystudio.cz) nebo v nově otevřeném Domu Jógy na Andělu (více na www.andel.dum-jogy.cz). Na sebe si vezmi lehký oděv, protože ti bude opravdu teplo a úplně všechno propotíš :-) . Nezapomeň ani na podložku a dva ručníky. Proč dva ti bude už po chvilce cvičení jasné. Boty můžeš protentokrát nechat doma. Většinou se cvičí naboso. Přibal si hlavně dostatečné množství tekutin, které budeš tělu dodávat.

Zahřej se s hot power jógou a nandej to svým faldům
Uvolni se a opět pracuj s dechem
zdroj: Hawaii Tourism Authority (HTA) / Sri Maiava Rusden

Zajímá tě toto cvičení?

Neváhej a navštiv aspoň jednu lekci. Je to vážně zážitek a pro někoho i tak trochu dobrodružství. Napiš mi, jak se ti tam líbilo. Jsem zvědavá na tvůj názor a doufám, že tě to tak zahřálo jako mě. Pokud to zvládneš, můžeš vyzkoušet i bikram jógu, kde je okolo 40°C. Ale to už je vážně pro odvážné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář