Venku je hezky a tebe čeká další lekce ve fitku? Nazuj raději in-line brusle a vyraž na čerstý vzduch! Poradíme ti, jak vybrat ty správné brusle, kde jezdit a jak u toho navíc formovat problémové partie.

Zábavné formování postavy? Vyraž na in-line brusle!

Proč vyzkoušet in-line brusle?

Ježdění na nich je zábavné a mnohem lehčí, než to na první pohled vypadá. I když si in-line brusle už nějaký čas nenazula, snadno si vzpomeneš a po pár jízdách už opět proháníš kolečka na plné otáčky. In-line bruslení je navíc zdraví prospěšné, už během 30 minut jízdy dokážeš spálit přes 400 kalorií. Pokud by ti ani to nestačilo, tak věř, že na zpevnění hýždí a stehen jen těžko najdeš lepší aktivitu. Stačí do týdne několikrát nazout in-line brusle a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Budeš mít lepší kondičku, sílu a v neposlední řadě i sebevědomí.

Vsaď na kvalitní fitness brusle

Správný výběr bruslí je jedním z hlavních předpokladů pro to, aby tě bruslení bavilo. Nechystáš se brousit zábradlí, seskakovat schody a jezdit v rampě? Vsaď na fitness brusle, které jsou určeny pro pohodové vyjížďky na delších trasách či cyklostezkách. Pohodlná bota bude hýčkat tvojí nožku a dobré odvětrávání zajistí, že se ti nebude potit noha. Fitness brusle jsou vhodné i pro úplné začátečníky, kteří chtějí jen příležitostně rozhýbat tělo. Při výběru koukej nejen na design, ale také na komfort zapínání a hodnocení jízdních vlastností. Bruslařkám bez zkušeností bude zpočátku vyhovovat i nějaký základní model, který mohou s nově nabitými zkušenostmi vyměnit za in-line brusle pro intenzivnější styl jízdy.

Zábavné formování postavy? Vyraž na in-line brusle!

Kam vyrazit na projížďku?

Recept na pěknou vyjížďku je kombinací kvalitního povrchu a vhodného prostředí, jenž minimalizuje riziko zranění. Doporučit můžeme cyklostezky s pevným povrchem. Počet tras naštěstí roste a možnost zabruslit si mají i lidé v menších městech. Někdy se stačí jen rozhlídnout kolem. Pokud nemáš v okolí žádnou trasu, můžeš vsadit na parkoviště u obchodního domu, ale teprve až v době, kdy je obchod uzavřen a parkoviště je bez automobilů. I tak je ale zapotřebí dávat vždy pozor a nezapomenout na chrániče a helmu. Jednou z vůbec nejoblíbenějších tras pro in-line brusle je pražská Ladronka s bruslařským okruhem, který má délku přes 4 kilometry.

Péče o kolečka

Stejně jako každé sportovní náčiní, tak i brusle vyžadují pečlivou údržbu. Časem určitě budeš muset zakoupit nová kolečka na brusle, protože se jedná bezesporu o vůbec nejnamáhanější součástku. Kolečka se od sebe liší nejen velikostně, ale také tvrdostí a kategorií podle typu in-line bruslí. Kolečka na brusle nezapomeň také pravidelně dotahovat a čistit. Dost možná zjistíš, že za trápením při bruslení stál jen špatný stav bruslí. Pak už ti nic nebrání v tom, abys na in-line bruslích vyrazila klidně na sportovní rande.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář

  • Zuzi Pawelská

    Markéto na bruslích jezdím třeba já zásadně s helmou a chráničema. Jedna věc je look, druhá věc je bezpečnost. Přeci jen uvaž že stačí jeden aktivní pejsek s dlouhým vodítkem a malér je na světě. Já jsem se třeba trochu odprostila od klasických helem na kola a koupila si skořepinu na celou hlavu http://www.inline-store.cz/prilba-na-koleckove-brusle-skillet-2011-barva-cervena/ vypadá to dobře a funguje to (snad) taky dobře

  • Marketa

    Ahoj holky, nemate nekdo tip na pekne inline stezky ve strednich cechach? Nejsem nejlepsi jezdec, tak uvitam opravdu dobry asfalt. Jezdite s chranicema a helmou nebo ne? Ja jo, a pripadam si obcas jak blbec, kdyz vidim, ze to nikdo nenosi. Ale tak mam se rada… doufam, ze to mate nekdo podobne..

  • Marketa

    Ahoj holky, nemate nekdo naky tip na dobra mista na inline ve strednich cechach? Jezdim vetsinou v Praze na ladronku nebo kolem reky. Ale kolem reky je mistama dost spatnej asfalt a nejsem zas az tak dobrej jezdec. Jezdite taky s helmopu a s chtranicema? Ja se obcas citim jak blbec, ptze mi pripada, ze je nikdo nenosi. Ale tak mam se rada.. snad to mate nekdo podobne.