Myslíš si, že hubnutí je spojené s jízdou na rotopedu a otřesnou dietou? Tak to se pleteš, shodit nějaké to kilo můžeš i zábavně.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Stres jako zabiják hubnutí

Dnešní uspěchaná doba neposkytuje moc prostoru pro klid, která je pro hubnutí důležitá. Nastavit své tělo do hubnoucího režimu totiž není jen o zdravé stravě a pohybu, ale také o stavu mysli. Relaxační pobyty nabízí pohodu, kterou tvoje stresem unavené tělo už hodně dlouho nezažilo. Stačí jeden víkend a uvidíš, že s čistou hlavou se do hubnutí vrhneš s mnohem větší chutí.

Cesta za lepší postavou nemusí být jen utrpení.
Cesta za lepší postavou nemusí být jen utrpení.

Neumírej hladem

Hubnutí je synonemym hladovky? Blbost! Hubnutí by mělo reprezentovat hlavně zdravou stravu, pravidelnost a v neposlední řadě hlídání složení jednotlivých jídel. Dukanova dieta funguje skvěle, a proto je pro mě velkým překvapením, že u nás rozhodně nepatří k těm známým. Právě tato dieta je dokonalým důkazem toho, že správná strava kombinovaná s lehkou aerobní aktivitou dokáže zázraky.

Hubne se při všech aktivitách

K posilovně si můžeš snadno vybudovat odpor a finančně se také nejedná o úplně levnou záležitost. Řešení? Vyhledávej libovolný pohyb, vždyť třeba už jen takové hlídání dětí na zahradě dokáže spálit pěknou hromadu kalorií. Využij při sportu trampolíny, skákání na ní je zábava i pro dospělé. Ani si nevšimneš, že hopsáš třeba hodinu v kuse. Hlídání bandy hyperaktivních capartů, která osedlává elektrické motorky pro děti, tě taky pořádně unaví. Ostatně každý pohyb je skvělý. Když už ale chceš aktivně sportovat, snaž si udělat trošku více času a připrav si v programu alespoň hodinku jen pro sebe.

O co jde?

Hlavně jde o to brát hubnutí ne jako nějakou povinnost a nepříjemnost. Důležitou roli hraje motivace, ale jakmile se zdravý způsob života stane pro tebe přirozený, sama uvidíš, že bez nějakého toho pohybu a hlídání stravy nedokážeš existovat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://hubnuti-ihned.cz Daniela

    Bez dobré nálady to rozhodně nejde, tak jako to nejde bez podpory a motivace. Každý má podporu a motivaci od blízkých, někdo bohužel podporu ani motivaci nenajde, proto si myslím, že dobrou motivací a podporou může být váš osobní výživový poradce. Já našla motivaci u http://hubnuti-ihned.cz/ paní poradkyně byla strašně milá a dost mě motivovala.