Blíží se dva měsíce prázdnin, které přímo vybízejí k prožití zábavy, letních radovánek a získání nezapomenutelných zážitků. Aquaparky po celém světě ti toto a mnohé jiné dokáží nabídnout.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Blíží se dva měsíce prázdnin, které přímo vybízejí k prožití zábavy, letních radovánek a získání nezapomenutelných zážitků. Aquaparky po celém světě ti toto a mnohé jiné dokáží nabídnout. Pokud si této zábavě ještě nepřišla na chuť nebo nevíš kam se vydat za vodním dobrodružstvím, teď se dozvíš o nejznámějších evropských areálech, které nabízí spoustu super aktivit.

Zábava ve vodním světě je pořádně osvěžující. Už víš, kam vyrazíš v létě?

Zábava ve vodním světě je pořádně osvěžující. Už víš, kam vyrazíš v létě?

Aquapalace Praha

Největší aquapark ve střední Evropě a zároveň největší v naší republice se nachází ve Středočeském kraji v hlavním městě Praha a nazývá se Aquapalace Praha. Je vhodný pro celou rodinu, stejně tak jako je výborný pro strávení zábavných chvil s tvými přáteli. Aquapalace je rozdělen do několika menších paláců. Např. palác relaxu, jenž je vybaven vířivkami, dlouhým bazénem i odpočinkovými lehátky, dále palác pokladů nesoucí se v atmosféře pirátských lodí a s mnoha brouzdališti určený ch pro nejmenší děti a v neposlední řadě palác dobrodružství, kde najdeš mnoho atrakcí v podobě tobogánů a skluzavek. Součástí budovy je také venkovní zóna přístupná v letních měsících, také korálový dóm s akvárii a potápěčská jáma. Cena za dospělého za 1 h se pohybuje okolo 210 Kč, celodenní vstupné činí 575Kč.

Tropical islands

Tropy ve středu Evropy můžeš zažít pouze na území našich německých sousedů v zastřešeném areálu nazývající se Tropical islands. Má velikost osmi fotbalových hřišť, teplota je zde 26 stupňů a je otevřen po celý rok 24 hodin denně. Tropical islands nabízí největší vnitřní deštný prales, největší evropskou tropickou saunu a lázeňský komplex, což je imitace moře s 200 m dlouhými písečnými plážemi a mnoha dalšími zajímavými atrakcemi. Ceny jsou zde už ovšem vyšší, dospělý člověk za den zaplatí cca 47€.

Tatralandia Slovensko

Další významný aquapark můžeš najít u našeho dalšího sousedního státu. Slovensko nabízí areál Tatralandia s 14 bazény a 30 tobogány, dále komplexy masáží, lázní, koupelí i zábalů a sauny. Součástí Tatralandie je také Funpark, kde si můžete zaskákat z výšky 10 m, projít se v zrcadlovém labyrintu, či projet se safari vláčkem. Je zde také možnost ubytování v malé vesničce nazývané Holiday Village.

Water world – Španělsko

Pokud máš ráda dovolené u moře, ale zároveň nesnášíš nudu na přeplněných plážích, den si můžeš zpříjemnit ve španělském městě Lloret de Mar, kde můžeš nalézt aquapark Water world. Je každoročně otevřený od polovina května do poloviny září. Nabízí opravdu nekonečné množství různých atrakcí od adrenalinových kamikadzí po dětská brouzdaliště. V téže městě můžes nalézt také jeden menší – Marineland, kde se mimo vodních atrakcí nachází také delfinárium a menší Zoo. Doufám, že ti tyto tipy budou v průběhu tvého dvouměsíčního volna užitečné a dokonale se vyřádíš v aquaparcích, které ti Evropa i naše republika nabízí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Karolína Novotná

  Aquaparky jsou super. S dětmi do nich v zimě taky rádi jezdíme. I s manželem si to v nich užijeme jako malé děti. Přes léto se koupeme u nás na zahradě. Koupili jsme si totiž zahradní bazén z https://www.albixon.cz/bazeny/ díky kterému v létě nemusíme chodit ani na žádná koupaliště.

 • Ivana Navrátilová

  Mockrát díky za tipy. Tatralandiu známe moc dobře, protože tam s dětmi jezdíme docela často. Dětem se tam vždy hrozně líbí. Teď naposledy se jim tam dokonce líbilo natolik, že nás s mužem začali přemlouvat, ať jim na zahradu pořídíme tobogán. Tobogán jsme jim sice nekoupili, ale alespoň jsme jim koupili takovýto dětský bazének: https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/bazeny/bazen-bestway-152x152x74-cm-3zyn

 • Kamil Štrof

  Vzhledem k tomu, že náš malý syn hrozně miluje tobogány, máme většinu aquaparků u nás i na Slovensku ve většině projety. Co se týče právě toho Slovenska, tak vedle Tatralandie, která je největší, je i spousta jiných aquaparků http://jacestovatel.cz/media/top-5-aquaparky-slovensko Já osobně jsem si oblíbil thermal park ve Velkém Mederu.

 • Tester

  V Aquapalace jsem byl,je to tam pekny i kdyz 500 za listek na cely odpoledne (na hodinu tam nema ani cenu jezdit),fronty az do prizemi,na space bowl cekalo tak 50 lidi a jezdi jeden tak za pul minuty (z bezpecnostnich duvodu) takze ve fronte pres 20 minut,podruhe uz jsem nesel. Ne kazdy si muze dovolit jet do aquaparku za hranice,spousta mensich,ale dobrych a levnejsich aquaparku je i pro mimoprazske. Jestli muzu doporucit pro vsechny z Brna a Moravy,aquapark Koupelky v Prostejove. Celodenni listek je jen za 80 korun a po 16h jen za 50.