Chceš zlepšit svoji fyzičku, shodit nějaká kila a ještě se u toho skvěle pobavit? Ráda hraješ hry, ale už tě nudí věčné vysedávání u počítače? Chceš mít osobního trenéra? Pokud ano, mám pro Tebe skvělou zprávu. Tohle všechno můžeš mít s Nintendo Wii Fit. Pojďme se tedy na tuhle skvělou věcičku podívat blíže.

avatar

Dana Križanová
Baví jí vyhledávat zajímavá témata a nevšední názory.

Chceš zlepšit svoji fyzičku, shodit nějaká kila a ještě se u toho skvěle pobavit? Ráda hraješ hry, ale už tě nudí věčné vysedávání u počítače? Chceš mít osobního trenéra? Pokud ano, mám pro Tebe skvělou zprávu. Tohle všechno můžeš mít s Nintendo Wii Fit. Pojďme se tedy na tuhle skvělou věcičku podívat blíže. Povím ti, jak tohle domácí fitness centrum funguje, co k němu potřebuješ a kde ho koupíš. Tak tedy vzhůru k lepší kondici!

Cvičit a ještě si u toho hrát?

Cvičit a ještě si u toho hrát?

NINTENDO Wii neboli Wiičko

Nejdřív tě musím seznámit s tou nejdůležitější věcí, kterou budeš potřebovat. Jedná se o herní konzoli Nintendo Wii. Tahle bílá krabice je sice menších rozměrů, ale umí toho vážně hodně. Ke konzoli dostaneš bezdrátový ovladač, který snímá tvůj pohyb ruky, takže veškeré ovládání se odvíjí od pohybu. Stejně tak funguje i hlavní senzor pohybu, ten si umístníš např. pod televizi. Snímá především pohyb tvého těla, který pak perfektně kopíruje tvoje postavička ve hře. Nintendo Wii se umí připojit na internet pomocí služby WI-FI Connect, můžeš tedy brouzdat na netu, hrát online hry s lidmi z celého světa a nebo si stáhnout nějakou super pařbu. Pokud jsi herní nadšenkyně, jistě oceníš možnost, stáhnout si hry ze starých hracích systémů, jako je například Nintendo 64, Sega či Commodore 64.

Wii Fit – Co to je?

Wii Fit je zábavná hra, lépe řečeno cvičební program u kterého se vážně zapotíš a přitom nemusíš opustit vlastní obyvák. Při koupi Wii Fit dostaneš CD, kde je celá hra + Wii balance board. To je speciální cvičební podložka, kterou nezbytně potřebuješ po dobu hraní na Wii Fit. Podložka funguje pomocí tlakových senzorů, ty snímají rozložení tvojí rovnováhy, hlavního senzor baru, který snímá pohyb těla a ještě Wii remote ovladače, ten má za úkol kopírovat pohyb ruky.

Začínáme s Wii Fit

Wii Fit komunikuje pomocí bezdrátového připojení a funguje na tužkové baterie, proto jsi ušetřena složitého zapojování a nekonečných drátů. Stačí vložit disk do konzole, umístnit podložku před televizi a udělat si potřebný prostor pro cvičení. To znamená, že bys měla odklidit veškeré starožitnosti ze své blízkosti.
Na Wii si můžeš vytvořit svoji vlastní postavičku, kterou maximálně přizpůsobíš svému vzhledu. Tahle postavička, neboli Mii, tě pak provází veškerým hraním. Stejně tomu tak je i u Wii Fit.

Wii Fit – krok 1 aneb zjisti, jak jsi na tom.

Ještě než začne samotné cvičení, je potřeba podstoupit krátký test, který zjistí stav tvojí kondice. Zadáš svůj věk, výšku a Wii Fit tě zváží a změří BMI ( body mass index ). Poté určí tvé umístnění ve stupnici, kde se nachází podváha, normální stav, mírná obezita a obezita. Nakonec následuje krátký balanční test, ten určuje, kde se nachází tvé těžiště. Tyhle informace oceníš kvůli správnému držení těla i celkové rovnováze. Pro pobavení je určen tvůj Wii age, tedy pomyslný věk tvojí postavičky. Každý test se zaznamenává do kalendáře pomocí grafu. Můžeš si zadat svůj cíl, tedy kolik kilogramů by jsi chtěla shodit za určitou dobu. Wii Fit tak sleduje tvoje úspěchy i neúspěchy a délku cvičení.

Wii Fit – krok 2, cvičení a hraní.

Pokud jsi absolvovala úvodní testík, je čas přejít k samotnému cvičení a hraní, to je přeci ta nejdůležitější a také nejzábavnější část.
Wii Fit ti umožní vybrat si ze čtyř oblastí tréninku. Posilování, jóga, balanční cvičení a aerobik. U posilování a jógy si volíš svého osobního trenéra případně trenérku, kteří ti vše perfektně vysvětlí a předvedou. Takže jsi vážně jako ve svém vlastním fitku.

Začněme tedy posilováním, už dopředu oznamuji že to není žádná brnkačka a při cvičení si opravdu dáš do těla. Wii Fit ti nabízí celkem 15 posilovacích cviků, mezi které patří například kliky a sklapovačky. Cviky se ti otvírají postupně, to znamená že na začátku máš na výběr pouze z několika cvičebních prvků, teprve až dosáhneš nějakého výsledku, otevřou se ti další.
My holky jistě oceníme jógu. Přímo ve tvém pokoji tě Wii fit naučí jak docílit správného hlubokého dýchání a dalších 15 cviků které napomáhají správnému držení těla, zesílení a také celkové relaxaci. Pokud jsi jógu nikdy necvičila, ze začátku ti některé cviky možná budou dělat problémy. Nezoufej, pravidelným tréninkem si je osvojíš a cvičení pro tebe bude opravdu odpočinkem.
Zjistila jsi během úvodního testu, že máš problém s rovnováhou? Wii Fit má pro tebe připraveny skvělé balanční hry. Celkem devět her ti pomůže vytrénovat a zlepšit držení těla. Určitě se skvěle pobavíš při zimních sportech. Nabízí se ti slalom na lyžích a snowboardu nebo skok na lyžích. Vyzkoušet si můžeš také chůzi po laně.
Poslední oblastí kterou ti Wii Fit nabízí je Aerobik. Zde najdeš také devět zábavných her u kterých se vážně zapotíš, pěkně protáhneš tělo a zpevníš svaly. Asi největší makačka je Hula Hoop a Super Hula Hoop. Během této hry si výborně zpevníš břišní svaly a boky. Dál můžeš vyzkoušet běh, rytmické boxování a nebo stepaerobik.

Wii Fit a jeho cena

Už jsem se zmiňovala, že pokud budeš mít zájem pořídit si tohle geniální domácí fitness, musíš si koupit konzoli Nintendo Wii. Základní balení Nintenda Wii se pohybuje okolo 5 000kč. Záleží zda budeš nakupovat online či v kamenném obchodě.
Samotné Wii Fit pořídíš od 1 300kč.

Pořiď si Wii Fit a buď fit!

Holky, Nintendo Wii i Wii Fit mám doma a mohu Vám tuhle super zábavu vřele doporučit. Už se nemusíš vláčet do posilovny, s Wii Fit si ji můžeš vytvořit u sebe doma, pozvat kámošky a uvidíš sama, jaká to bude sranda.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář