Jakým přínosem pro vás může být jóga, pro koho je vlastně vhodná a jak vůbec začít? Máme pro vás inspiraci a velmi zajímavé informace o cvičení, ve kterém jde jen o vás.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Vyzkoušejte jógu, uleví vám od stresu, únavy i bolestí

Jóga pro úsměv na tváři

Popularita jógy neustále roste a není se čemu divit. Každý určitě již někdy slyšel, že se jedná o skvělé cvičení, ale ne každý měl možnost si ho vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud jste na tom stejně, je čas to změnit. Existuje hned několik pádných důvodů, které vás přesvědčí o tom, že o dost přicházíte. Jóga je velmi starým systém sloužícím pro rozvoj lidského těla i ducha, nicméně v našich krajinách je v první řadě brána jako zajímavý způsob pohybu zlepšující kondici, posilující svaly a například i spalující přebytečný tuk. Jako každý pohyb navíc působí antidepresivně a má jedinečnou schopnost okamžitě zvednout náladu. Osobně považuji za velkou výhodu fakt, že jóga je velmi vyrovnaná. Soustředíte se čistě na vás, nesnažíte se nikoho předehnat, pracujete s dechem a užíváte si originální formu relaxace.

Chcete jít poprvé?

Existuje hned celá řada druhů jógy, výběr konkrétního stylu záleží na vašich preferencích, zdravotním stavu a požadovaném cíli. Velmi ráda bych upozornila na to, že jóga není nějaké kouzlo. Výsledky se nedostaví ihned, je zapotřebí cvičit pravidelně. Teprve až pak uvidíte a hlavně ucítíte první výsledky. A jak se připravit na první lekci? Odpovědi přináší Yogacentrum, kde jsem se byla zeptat na několik základních věcí pro úplné začátečnice.

1) Jak vybrat ten správný kurz jógy, když je člověk úplný začátečník? A jak se na první lekci připravit?

Jestliže mne napadlo, že půjdu zkusit jogu, je dobré být k sobě upřímný a uvědomit si co vlastně chci a od lekce jogy očekávám. Jsem-li  nabitý energií a mysl mi utíká jako nezvládnuté štěně, byla by pro mě dobrá lekce Hatha jogy pro začátečníky. Mám-li rád výzvy a přitom nemám žádnou zkušenost s jógou, tak by  mi mohla vyhovovat lekce Hot jogy pro začátečníky. Jsem-li člověk, který nemá rád větší fyzickou zátěž, rád si zamedituje, tak pro mě bude vhodná lekce jogy relaxační.

A co si vzít sebou na první lekci? Odhodlání, dobrou náladu a pozitivní přístup. Pak už mi jen stačí pohodlné bavlněné oblečení a vše ostatní si můžete půjčit na místě.

2) V čem se jóga liší od jiných cvičení jako je napříkla pilates a další hubnoucí cvičení?

Jóga se odlišuje od jiných fyzických aktivit zejména tím, že při jejím praktikování se snažíme o zklidnění mysli, což je samozřejmě nejtěžší. Je třeba podotknout, že hlavním výsledkem při praktikování jogy není úbytek hmotnosti. Je to právě zklidnění mysli, poznání svého těla a pak teprve přijde na řadu hubnutí.

3) Jak často je vhodné lekce navštěvovat a kdy se dostaví první výsledky?

Pokud začínáme se cvičením jogy, tak první jeden až dva měsíce stačí navštěvovat lekce 1x týdně. Po této době je vhodné zařadit jógu do svého rozvrhu 2x – 3x týdně. Dobrý pocit ze cvičení můžeme mít hned po absolvování své první lekce, výsledky jsme schopni pocítit po čtyřech lekcích.

4) Jak je možné přihlásit se na lekci ve vašem centru?

Na lekci v Yogacentru se můžete přihlásit telefonicky na tel. 736246707, mailem rezervace@yogacentrum.cz nebo se můžete zaregistrovat do našeho on-line rezervačního systému.

Yogacentrum se nachází v Holešovicích a také v Ďáblicích. Těšit se můžeš na velký výběr lekcí a příjemné prostředí. Nabídce lekcí se neustále rozrůstá, na své si tak přijdou maminky na mateřské dovolené, senioři, unavení manažeři… v nabídce jsou také lekce jógy pro náctileté.

Když tě jóga baví

Cvičení jógy se pro mnoho lidí stává originálním koníčkem, díky kterému se cítí lépe. Chcete-li se do studia jógy ještě více ponořit a zároveň mít veškerou výbavu, neváhejte navštívit internetový obchod Yogashop.cz, který provozuje již zmíněné Yogacentrum. V širokém sortimentu nechybí podložky, pomůcky a v neposlední řadě také velmi kvalitní kosmetika. To vše pro zpříjemnění cvičení a krásu plynoucí z jógy. Poznejte vaše tělo i duši, jóga je ideální cestou s výsledky, které vás mile překvapí.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář