Dnešní uspěchaná doba nás vystavuje stresu a najít si chvilku jen tak pro sebe je čím dál tím složitější. Co takhle vyrobit relaxační svatyni přímo u tebe doma?

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Vyšperkuj si místnost, kde bude tvoje duše relaxovat

Najdi si místečko

Pokud si myslíš, že u tebe doma rozhodně žádné místečko pro relaxaci nenajdeš, určitě se pleteš. Nepotřebuješ celou místnost, stačí si vyhlídnout sympatický koutek, ve kterém se můžeš pohodlně usadit a odpočívat. Skvělou volbou je obývací pokoj, kde bývá k dispozici pohodlné křeslo a třeba i nějaká ta hudba. Jediný problém nastává v případě, kdy ti rodina nedá chvilku klid a doma se pořád někdo toulá. V takovém případě si musíš chvilku počkat a teprve až pak si vychutnat chvilku samoty.

Obklop se pohodou

Jak by měla podle tebe vypadat relaxace? Pro někoho je to absolutní ticho, pro jiného rocková hudba na plné pecky. Tak jako tak bys ale měla mít při relaxaci vždy vše po ruce, aby ses nemusela zbytečně rozptylovat. Praktické jsou designové poličky, které seženeš zde. Sbírku knížek máš pod palcem a můžeš rozjímat nad slovy oblíbených autorů. Stejně tak jsou vhodným odkládacím prostorem například pro aromatickou svíčku, která dokáže skvěle navodit atmosféru.

Hrátky se světlem

Světelná terapie patří mezi alternativní metody medicíny a není pochyb o tom, že to správné světlo hraje při relaxaci velmi důležitou roli. Svítidla z eshopu společnosti KPP Company s.r.o. vykouzlí atmosféru přesně podle tvého gusta. Je jen na tobě, jestli je pro tebe větším odpočinkem jen náladové světlo, nebo chceš být doslova osvícená.

Prohrab se starými poklady

Pro někoho může být relaxací i něco, co běžně za odpočinek nepovažujeme. Co takhle objevit, co nabídne šperkovnice plná pokladů z rodinné historie, nebo se prohrabat ještě černobílými fotkami? Výlet do minulosti může být velmi zajímavý a překvapivě odpočinkový. Člověk si vše srovná v hlavě a cítí se zase o něco šťastnější. Tak už víš, jak kde a jak budeš relaxovat?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář