Přináším ti rozhovor s Danielem Grafnetrem, provozním managerem jednoho z nejlepších evropských fitness a wellness center. Co ti přinese členství?

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Sportu se věnuje již od mládí. Začínal závodním plaváním, poté i boxoval. Věnoval se i trenérství fitness a kulturistiky. V roce 2004 začal pracovat v oboru fitness center, nejdříve na pozici managera posilovny a baru. O rok později se stal provozním managerem celého sportovního a relaxačního centra Factory Pro na Smíchově. A od poloviny roku 2006 se věnuje konceptu a zprovoznění Balance Clubu Brumlovka, který své brány úspěšně otevřel v dubnu 2007. Jeho motto zní: „Pohyb a relax. To znamená pro sebe dělat něco dobrého a rozmazlovat se v tom nejlepším slova smyslu.“

Manager sportovního klubu Daniel Grafnetr
Daniel Grafnetr (provozní manager Balance Clubu Brumlovka)

Zaměstnání mi zachránilo život

1) Dobrý den, Danieli, předem Vám děkuji, že jste souhlasil s rozhovorem. Co si představíte, když se řekne slovo sport?

Dobrý den, Martino, já děkuji za Váš zájem o rozhovor, je mi potěšením. Slovo sport ve mně vždy evokovalo výkon, měření sil, závod… zkrátka dřinu. Nevím, zda je to věkem nebo přehodnocením priorit ve sportu, ale momentálně si pod tímto důležitým pojmem představuji odreagování, duševní odpočinek a v neposlední řadě udržování kondice. Myslím, že se sportem připravuji s velkým předstihem na stáří.

2) Sportu se věnujete od mládí. Věděl jste vždycky, že u sportu zakotvíte?

Nevěděl a ze začátku ani netušil, protože rodiče byli podnikatelé a já byl spíše veden tímto směrem. Když jsem ovšem poznal první větší, tehdy největší fitness v ČR, řekl jsem si, že podnikání mi neuteče a vydal jsem se do světa fitness. Přišla diagnóza Diabetes Mellitus II. typu a já věděl, že ke svému koníčku se musím uvázat navždy, a tak jsem začal dělat vše pro to, abych mohl spojit příjemné s užitečným. Začínal jsem jako barman, poté osobní trenér, později provozní manager a tak dále. Vše se povedlo dle mých představ (dokonce jsem si přál působit na Brumlovce ještě před tím, než Balance Club Brumlovka vůbec vznikl) a dá se říci, že zaměstnání ve sportovním prostředí v kombinaci se zdravým životním stylem mi zachránilo život. Samozřejmě na tom také mají podíl mí nejbližší, kteří jsou mi oporou, a jsem velice rád, že nejen má přítelkyně, ale i můj 74 letý dědeček jsou členy klubu.

3) Jste provozní manager Balance Clubu Brumlovka. Jste ochoten udělat pro klienty maximum?

Ano, ve spolupráci s celým týmem klubu se o to snažíme. Není jednoduché vyhovět všem, zejména při tak početné členské základně, ale věřím, že s kolegy děláme maximum pro to, aby se u nás naši členové klubu cítili pokud možno co nejlépe. Jsem přesvědčen, že dělat maximum pro klienty je jeden z několika stavebních kamenů úspěchu nejen v oboru wellness/fitness, ale v podnikání obecně. Klientela je stále náročnější, a pokud si ji chceme udržet, musíme si ji hýčkat. Rozumné požadavky klientů jsou pro mě osobně výzvou, nikoli tíhou.

Lidé s různými prioritami a cíli

4) Spoustu lidí odrazuje klubové členství, i když se říká, že vytváří určitou atmosféru příjemnou pro lidi se společnými zájmy. Přesvědčíte je, že členství je zárukou kvality?

Systém klubového členství nemůže být sám o sobě zárukou kvality, nýbrž jen předpokladem záruky kvality. Je zde mnoho dalších faktorů, které Vás posouvají na žebříčku hodnot v očích klienta. Jeden z nich a celkem důležitý jste právě zmínila – atmosféra. Jedná se o velmi citlivý vjem, který může každý klient vnímat zcela odlišně. Pro někoho je symbolem příjemné atmosféry např. usměvavý, komunikativní a ochotný personál, pro jiného např. příjemný a voňavý interiér. I relaxační hudba u kávy v zahradní houpačce může být pro někoho impulsem k pocitu úžasné atmosféry. My se snažíme klientům poskytnout vše zmíněné, ale i mnohem více. Myslím, že zde je na místě pozvat všechny, kteří váhají nebo zkrátka neví, co mohou od klubového členství čekat, k prohlídce našeho klubu. Věřím, že každý si u nás najde „to své“ a pokud ne, podněty ke zlepšení jsou právě tou zmíněnou výzvou.

5) Může si klubové členství zakoupit úplně každý?

To je záludná otázka a tuším, kam míříte. Než se dostaneme k ceně členství v Balance Clubu Brumlovka, pokusím se definovat skupinu lidí, kteří si u nás klubové členství zakoupit mohou. Našimi členy jsou různí lidé, s různými prioritami a cíli, nicméně jsem toho názoru, že všechny charakterizují tyto společné rysy: zájem o sport, péče o sebe sama, potkávání se s lidmi podobných zájmů, požadavek na vysoký komfort služeb. Pokud Vám tato hesla imponují, doporučuji Vám absolvovat s jedním z našich obchodních konzultantů prohlídku klubu, na jejímž závěru Vám mí kolegové potvrdí, že měsíční členství v Balance Clubu Brumlovka stojí od 2090,- Kč.

6) Ve Vašem klubu člověk najde úplně vše od fitness až po wellness. Řekněte nám jako odborník, zda je dobré čerpat při jedné návštěvě posilovací i relaxační aktivity najednou?

Neřekl bych, že je to dobré. Navštívit cardio zónu za účelem zahřátí, poté posunout své tělo o krok blíže ke zpevnění či vytvarování na strojích ve fitness nebo v rámci kruhového tréninku, doplnit síly např. freshem u bazénu (zdatnější jedinci nevynechají několik „pětadvacítek“ kraulem) a na konec se přesunout do relaxační části a využít jednu z procedur typu Finská sauna, Soft sauna, Tepidarium či Japonská sauna na střešní terase, popřípadě si zvolit jako relaxaci některou z masáží… to opravdu není dobré, to je přímo úžasné! Ne každý si ovšem toto může dovolit – nemyslím samozřejmě z finančního hlediska, cena členství je stále stejná, i když se rozhodnete přijít k nám několikrát denně. Řekl bych, že jediným limitem je pro Vás čas, který nám můžete věnovat svou návštěvou v Balance Clubu Brumlovka. Vše ostatní je na nás.

Manager sportovního klubu Daniel Grafnetr
Daniel Grafnetr (provozní manager Balance Clubu Brumlovka)

7) Jakých výhod se dostává členům klubu? Co je u Vás čeká a na co se můžou těšit?

Mimo zmíněnou příjemnou klubovou atmosféru, širokou nabídku služeb ve formě prostorné cardio a fitness zóny, spinningu, aerobních sálů, 25m bazénu s vířivkou, relaxací, masáží a solária se členům klubu také snažíme nabídnout ty nejmodernější technologie a vybavení. Před dvěma lety jsme např. instalovali zařízení, které nám umožňuje snížit přísun chloru do bazénové vody, vloni jsme k pátému výročí klubu kompletně obměnili cardio a fitness zónu, což byla investice několika milionu korun. Ne z důvodu opotřebování vybavení, nýbrž z důvodu poskytnout našim členům ty poslední dostupné modely a opět tak zvýšit jejich komfort. Průběžné investice vkládané do flory, nových prvků interiéru a neustálé zdokonalování různých drobností považujeme za samozřejmost. Např. momentálně se již připravujeme na příchod jara a začínáme revitalizovat naši střešní terasu, kterou bychom rádi koncipovali do japonského stylu, nebo pro naše členy instalujeme v podzemních garážích stojany pro jejich „dvoukolové miláčky“. Kroků, které by u nás člen mohl považovat za výhody, je několik, nicméně pro nás jsou standardem klubového členství. Jedná se např. o pořádání různých jednodenních i víkendových akcí v klubu i mimo něj. Mezi ty nejoblíbenější patří např. cyklo víkendy, golfové víkendy, rafty, závody dračích lodí na Slapech, badminton s Petrem Koukalem, Beach Volleyball Cup, večerní plavání, Valentýnský večer, fotbalové a tenisové turnaje a mnohé další. Malou pozornost k narozeninám člena klubu či růži na Valentýna snad můžeme považovat spíše za samozřejmost, nežli výhodu.

Běh na dlouhou trať

8) Jaký máte Vy názor na zdravý životní styl? Dodržujete ho, nebo občas zhřešíte a napravíte to cvičením?

Zdravý životní styl stejně jako pohyb jsou nedílnou součástí mého života. Dříve jsem ho musel dodržovat, nyní ho chci dodržovat a musím říci, že si opačný styl života již nedokáži ani představit. Samozřejmě, že člověk občas zhřeší – i to považuji za nedílnou součást mého životního stylu. Ale vzhledem k tomu, že zdravý životní styl je běh na dlouhou trať a já k tomu i tak přistupuji, nemám z jeho občasného porušení obavy.

9) Prozradíte nám, jakým sportům dáváte přednost a užíváte si je?

Dříve jsem se velmi intenzivně věnoval plavání, poté fotbalu a nakonec jsem se přes klasický box dostal ke kickboxu – tento sport si u mě velmi rychle získal oblibu, protože jsem zjistil, že k přemožení soupeře dle mého vkusu nestačí jen fyzická zdatnost a rychlost, ale také určitá míra inteligence a zdravá mysl. Někdo tento sport odsuzuje pro jeho tvrdost, ale já osobně měl vždy větší respekt z rozjetého hokejisty, nežli sparing partnera. Nicméně i přes mou dosavadní oblibu tohoto sportu jsem se vydal přece jen jinou cestou a v dnešní době patří mezi mé nejčastější sportovní aktivity fitness, horské kolo, popřípadě běh a fotbal. Občas tyto aktivity obohatím o plavání, zejména pak na dovolené.

10) Moc Vám děkuji za rozhovor. Je něco, co byste chtěl čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

I já děkuji za rozhovor a všem Vašim čtenářkám přeji příjemné chvíle strávené pohybem ať už při venkovních či vnitřních sportovních aktivitách. A vzhledem k tomu, že vím, jak moc důležité je pro některé ženy to „hloupé“ číslo na váze, rád bych na ně apeloval, že já osobně se neřídím tímto číslem, nýbrž tím, jak se cítím.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana

    Škoda, ze vase fitko není pro obyčejné zdravotní sestřičky, koukam na Balance club denně zokna

  • Ivana

    škoda, ze vas klub není pro zdravotní sestřičky, koukam na vs z okna denně…