Míša je mlaďoučká studentka medicíny. V roce 2011 začala soutěžit v kategorii bodyfitness. Být juniorskou vicemistryní světa v bodyfitness do 163 cm byl její sen, a ten si splnila.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Tituly versus zdraví

Ze zdravotních důvodů se už ale na soutěžní prkna nepostaví. Není to pro ní lehké, ale zdraví je na prvním místě. Přesto se ale udržuje v kondici dál a na sport nezanevře. Mezi její excelentní umístění patří: 1. vicemistryně (2. místo) na Mistrovství světa juniorů a masters 2011 v kategorii bodyfitness do 163 cm, 1. místo na Mistrovství České republiky dětí dorostu a juniorů v kulturistice, bodyfitness a fitness 2011 v kategorii bodyfitness a 1. místo na Mistrovství Čech dětí, dorostu a juniorů v kulturistice, bodyfitness a fitness 2011 v kategorii bodyfitness.

Michaela Podnecká
Michaela Podnecká
foto: Filip Fabián

Říkal mi „tučňáku“

1) Ahoj Míšo, předem ti děkuji, že jsi souhlasila s rozhovorem. Můžeš se nám ve stručnosti představit?

Také zdravím.. Jmenuji se Michaela Podnecká, pocházím z Kolína, ale momentálně bydlím s přítelem v Praze, kde studuji 1. lékařskou fakultu na Univerzitě Karlově. A mezi mé záliby patří sport.

2) Co tě přivedlo k tomu, že ses postavila na soutěžní pódium?

K tomu byla docela dlouhá cesta. Tatínek má v Kolíně posilovnu, ve které jsem se tak nějak motala už od mala, ale nikdy ne natolik, abych tam chodila cvičit pravidelně. Od 4 let jsem hrála házenou, potom korfbal – spíše mě bavily kolektivní sporty. Až jednou přišel úraz (ono jich tedy bylo více).. Po třetí operaci kolene jsem ale s míčovými sporty definitivně skončila. A začala jsem pěkně kynout. Taťka mi do toho ještě říkal „tučňáku“. A nejspíš to mě přimělo k tomu se sebou něco dělat. Nikdy jsem nebyla žádný hubeňour a rozhodla jsem se to změnit.

3) Jak se díváš na dietu, která k soutěžení patří? Objevil se někdy na tvém talíři nějaký hříšek? A co posilování? Jsi na cvičení závislá?

Hříšek? To je vtip, že? (smích) Teď se musím smát, protože slovo „hříšek“ opravdu ani zdaleka nepopisuje to, co si většina závodníků dopřeje. Včetně mě.

Jinak zpátky k té dietě.. Nebudu lhát, bylo to peklo. Stres, vyčerpání a hlad, a v tomto stavu máte jít ještě na trénink. Je zapotřebí hodně velká vůle s tím vším nepraštit a jít se najíst. Závislost na cvičení? No svým způsobem to je trochu závislost, cítit takové to příjemné unavení po tréninku, uvolnění, a hlavně dobrý pocit, že tu čokoládu, co jste snědli po obědě, jste teď spálili na rotopedu.

Michaela Podnecká
Michaela Podnecká
foto: Lightshot.cz

Každý může vypadat dobře

4) Všude kolem sebe cítím závist a slyším ironii, co se týče pevné a hezké postavy. Jaký máš názor na výmluvy typu “zítra už určitě začnu”?

Nazvala jsi to dobře – výmluvy. Všechno jde, když se chce, když se opravdu chce.

5) Každá žena může být krásná.. Souhlasíš se mnou? Zkus prosím jednou větou motivovat dívky, které chtějí se sebou opravdu něco dělat!

Souhlasím, to je jistě pravda.

Znám jednu moc výbornou a výstižnou větu, která je podle mě bohužel pravdivá: „Na vzhledu nezáleží, ale je nejdůležitější.“

Ale v dnešní době plné všemožných diet, kosmetických přípravků, strojů na cvičení, si myslím, že každý může vypadat dobře. Ale musí chtít.

6) Máš za sebou několik excelentních výherních umístění. Jaký je to pocit, když slyšíš při vyhlášení svoje jméno? Hrají hodně emoce?

Tak převážně se mi chce brečet. Protože to je něco tak krásného, když všechna ta dřina a to úsilí, co jste tomu věnovali, vás vynesla až na ten nejvyšší stupínek.

Michaela Podnecká
Michaela Podnecká

7) Léto je skoro za dveřmi. Plánuješ nějaký odpočinek? Umíš vůbec relaxovat nebo vyhledáváš aktivní dovolenou?

Já hlavně plánuji složit úspěšně všechny zkoušky, abych vůbec nějaké léto a prázdniny měla. Jinak já umím na pláži u moře moc dobře relaxovat.

Růžové tepláčky

8) Míšo, není tajemstvím, že máš přezdívku Barbie. Kde ses k ní dostala? Mimochodem, tato růžová panenka na tebe nemá.

Ooo, děkuji!!!

Na to vlastně přišel můj první trenér a dobrý kamarád Víťa Sahula. A když si to tak vezmete, tak je to celkem i trefné. Holčička v sukýnce a s kabelkou v ruce přijde do fitka, vezme si růžové tepláčky a začne dřepovat s činkou na zádech a „jet bench“ jako chlapi (smích).

9) Momentálně na tom nejsi zdravotně v pořádku, proto jsi musela ukončit přípravy na MS. Co se stalo? A hodláš se k závodění ještě vrátit?

Bohužel je to tak. Během přípravy na MS jsem si popáté vyhodila koleno a příprava šla do kytek. A od té doby se to se mnou táhne. Přidaly se další problémy a už to tak vypadá, že se na soutěžní prkna nevrátím. Zdraví je přednější. Už teď jsem skoro každý druhý týden na rehabilitacích nebo dostávám injekce do kolene. Aby toho nebylo málo, mám problémy ještě i s kyčlí. V mých 21 letech mám artrózu, ale i s ní se snažím. Všechno jde, když se chce.

Michaela Podnecká
Michaela Podnecká
foto: Lightshot.cz

10) Přesto, že zažíváš bolestivá muka, své tělo trápíš dál. Jaké sporty provozuješ, aby sis udržela pěknou postavu a byla i nadále fit?

Popravdě to, při čem mě nic nebolí. Takže většina mého pohybu spočívá v jízdě na rotopedu nebo spinningovém kole. Ale taky mě teď začal bavit box – ten klasický, žádný fit box nebo kick box. Sice musím být opatrná, abych si neublížila, ale moc mě to baví. Ve volném čase ještě provádím doma sparing s přítelem. Takže za každých okolností se dá aktivně žít.

11) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Já děkuji.

Holky, až půjdete do fitka, nebojte se těžšího závaží nebo činek, rozhodně z vás po tom Rambo nebude, jak si mnohé myslíte.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář