Mít zářivě bílé zuby jako osobnosti shlížející na nás z předních stránek společenských časopisů nebo pláten kin je touhou většiny z nás. Koneckonců, krásný úsměv může být skutečně významným pomocníkem v mnoha situacích osobního i pracovního života. Není proto divu, že se řada lidí rozhodla k vybělení svých zubů. Toto rozhodnutí by však mělo být vždy podpořeno dostatkem informací. Co je tedy třeba vědět o bělení zubů? Jak probíhá a jaká jsou jeho možná rizika?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jak se bělí zuby?

Fakt, že naše zuby ztrácí časem svoji bělost a dostávají spíše žluté, šedé či hnědé odstíny, je dán působením pigmentů přítomných v potravinách a nápojích, které konzumujeme. Zvláště „efektivní“ jsou v tomto ohledu černé čaje, káva, červené víno, kolové nápoje a významný vliv má samozřejmě i kouření. Podstatou bělení zubů je tak odstranění těchto pigmentových skvrn bělícím prostředkem. Tím je ve většině případů peroxid vodíku nebo peroxihydrátu. Často ve spojení s aktivací laserem nebo pod UV lampami.

Je zřejmé, že aby bylo dosaženo kýženého výsledku, musí se jednat o látky, které jsou sami o sobě značně agresivní. Z toho potom resultují i případná rizika celého procesu.

Bělení zubů ano či ne?

O bělení zubů musí vždy rozhodnout zubní lékař, nelze k totiž bělit zuby s kazy, špatnými výplněmi, obnaženými krčky nebo taková, které jsou postižené parodontitidou. Pokud se k bělení přistoupí, je možné jej provádět přímo v ordinaci stomatologa nebo v domácím prostředí. Prvně jmenovaný způsob je rychlejší, neboť se při něm používá koncentrovanějších roztoků. V druhém případě si pacient aplikuje bělící gely sám doma a do ordinace dochází pouze ke kontrole.

Čisté bílé zuby jsou nepochybně krásné a člověku mohou zvednout sebevědomí. Je jen na vás, zda se pro jejich bělení nakonec rozhodnete!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Týna Ryglová

    Mně by se bělení zubů taky líbilo. Denně piju několik hrnků kávy a dobrá červená vína https://www.1er.cz/katalog-vin/cervena-vina si taky občas dopřeju, tak je to na mých zubech už docela znát. Nevím ale, jestli to budu řešit. Zatím to tak hrozný není, tak to asi ještě nechám být.