Mít zářivě bílé zuby jako osobnosti shlížející na nás z předních stránek společenských časopisů nebo pláten kin je touhou většiny z nás. Koneckonců, krásný úsměv může být skutečně významným pomocníkem v mnoha situacích osobního i pracovního života. Není proto divu, že se řada lidí rozhodla k vybělení svých zubů. Toto rozhodnutí by však mělo být vždy podpořeno dostatkem informací. Co je tedy třeba vědět o bělení zubů? Jak probíhá a jaká jsou jeho možná rizika?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jak se bělí zuby?

Fakt, že naše zuby ztrácí časem svoji bělost a dostávají spíše žluté, šedé či hnědé odstíny, je dán působením pigmentů přítomných v potravinách a nápojích, které konzumujeme. Zvláště „efektivní“ jsou v tomto ohledu černé čaje, káva, červené víno, kolové nápoje a významný vliv má samozřejmě i kouření. Podstatou bělení zubů je tak odstranění těchto pigmentových skvrn bělícím prostředkem. Tím je ve většině případů peroxid vodíku nebo peroxihydrátu. Často ve spojení s aktivací laserem nebo pod UV lampami.

Je zřejmé, že aby bylo dosaženo kýženého výsledku, musí se jednat o látky, které jsou sami o sobě značně agresivní. Z toho potom resultují i případná rizika celého procesu.

Bělení zubů ano či ne?

O bělení zubů musí vždy rozhodnout zubní lékař, nelze k totiž bělit zuby s kazy, špatnými výplněmi, obnaženými krčky nebo taková, které jsou postižené parodontitidou. Pokud se k bělení přistoupí, je možné jej provádět přímo v ordinaci stomatologa nebo v domácím prostředí. Prvně jmenovaný způsob je rychlejší, neboť se při něm používá koncentrovanějších roztoků. V druhém případě si pacient aplikuje bělící gely sám doma a do ordinace dochází pouze ke kontrole.

Čisté bílé zuby jsou nepochybně krásné a člověku mohou zvednout sebevědomí. Je jen na vás, zda se pro jejich bělení nakonec rozhodnete!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář